کد خبر: ۲۳۰۰۶۲
تعداد نظرات: ۱۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸
دسترسی به اینترنت جهانی تا چه زمانی قطع است؟
علی‌رغم اینکه گفته شده بود با تصویب شورای امنیت کشور (شاک) و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتورهای اینترنت به مدت ۲۴ ساعت دسترسی به اینترنت محدود شده است اما با گذشت سه روز هنوز مردم ایران به اینترنت جهانی دسترسی ندارند.
یک روز بعد از آغاز اعتراضات به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع شده و تاکنون وصل نشده است.

به گزارش اعتدال؛ یک مسئول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به خبرگزاری ایسنا گفته است که محدودیت دسترسی به اینترنت با تصویب شورای امنیت کشور انجام شده است.

علی‌رغم اینکه گفته شده بود با تصویب شورای امنیت کشور (شاک) و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتورهای اینترنت به مدت ۲۴ ساعت دسترسی به اینترنت محدود شده است اما با گذشت سه روز هنوز مردم ایران به اینترنت جهانی دسترسی ندارند.

این مسوول مطلع افزود: پیگیری‌های زیادی از سوی وزارتخانه در حال انجام است تا با رایزنی با دبیرخانه شاک مجوز لازم برای برقراری مجدد ارتباطات و ابلاغ آن به اپراتورها صورت پذیرد.

زمان اتصال اینترنت نامعلوم است


ایلنا نیز به نقل از یک منبع آگاه نوشته است: تصمیم برای قطع اینترنت توسط دستگاه‌های امنیتی گرفته شده است. ناامنی‌های اخیر موجب شده شورای امنیت تصمیم به قطع اینترنت بگیرد. وی قطع خطوط اینترنت تلفن همراه را در تمام اپراتورها همراه اول، ایرانسل و رایتل عنوان کرد و زمان اتصال اینترنت را نامعلوم دانست.

کدام اماکن اینترنت دارند؟

یک مسؤول مطلع در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با اشاره به محدودیت اینترنتی طی روزهای جاری گفت: این محدودیت ارتباطی به وزارت ارتباطات ندارد و با تصویب شورای امنیت کشور (شاک) و ابلاغ دبیرخانه آن به اپراتورهای اینترنت صورت پذیرفته است. زمان برطرف شدن محدودیت اینترنت هنوز مشخص نیست. در حال حاضر مکان‌های ضروری همچون روزنامه‌ها و سایت‌های خبری این محدودیت را ندارند.

البته در حالی گفته شده که رسانه‌ها محدودیت دسترسی به اینترنت ندارند که اینترنت دفتر برخی رسانه‌ها همزمان با قطع اینترنت در سراسر کشور، قطع شده است. ضمن اینکه صفحات برخی رسانه ها و حتی برخی خبرگزاری ها به سختی آپلود شده یا از دسترس خارج شده است.

قطع دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی انتقادهایی را در پی داشته است.

احمد مازنی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر کشور گفت: به جای تصویب اخلال در شبکه اینترنت در «شاک» و قلع و قمع معترضان ای کاش قبل از ابلاغ اجرای طرح با مردم و نمایندگان مردم مشورت می‌کردید. اکنون هم دیر نشده، شورای امنیت کشور اعتراض مدنی مردم را به رسمیت بشناسد و امکان اعتراض مدنی را برای معترضین فراهم کند. اگر با شیوه مدنی با مردم و نمایندگان رفتار شود پاسخ مدنی دریافت می‌شود. اگر با بی‌اعتمادی به نمایندگان و تحقیر خانه ملت برخورد شود نتیجه همان است که ضد انقلاب سو استفاده کند.

بهبود فضای کسب و کار نیازمند اتصال به بازارهای جهانی

معاون اشتغال وزیر کار نیز معتقد است بخش قابل توجهی از فضای کسب وکار تحت تاثیر اتصال به بازار جهانی است و هر چه فضای تعامل و ارتباطات بین‌المللی اقتصاد بیشتر شود فضای کسب و کار کشور نیز بهبود می‌یابد.

عیسی منصوری گفت: بخش قابل توجهی از فضای کسب وکار تحت تاثیر اتصال به بازار جهانی است و به دلیل محدود شدن این ارتباط و اتصال، عملا تقاضای بخش خصوصی برای بهبود و بازخوردی که به بخش دولتی می‌دهد تا خودش را باز تنظیم کند کمتر است و عملا در فضای بسته‌ کار می ماند.

وی معتقد است وقتی فضای ارتباطات بین المللی اقتصاد بیشتر شود به توسعه فضای کسب و کار منجر می‌شود چون تا حد مورد توجهی بازخوردهای بخش خصوصی باعث می‌شود که فضای کسب و کار بهبود پیدا کند.

معاون اشتغال وزیر کار درباره درباره راه اندازی سامانه اشتغال ایرانیان نیز گفت: با وجود آنکه طرح آماده راه اندازی است ولی با یکسری محدودیتها مواجهیم که امیدواریم بتوانیم هرچه سریع‌تر مدیریت و سامانه را راه اندازی کنیم.

قطعی اینترنت حجم معاملات بازار سرمایه را کاهش داد

سعید اسلامی بیدگلی، دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌ گذاری ایران نیز درباره اثرگذاری افزایش قیمت بنزین و تنش‌های اجتماعی در بازار سرمایه اظهار داشت: به هر حال تنش‌های اجتماعی در کوتاه مدت ریسک‌های بازار را افزایش می‌دهد. به ویژه سرمایه گذاران خرد از ورود به معاملات در این شرایط ترس دارند بنابراین از این لحاظ این شرایط می‌تواند در بازار اثر گذار باشد.

وی افزود: این شرایط در کشورمان به سرعت در قیمت ارز تاثیر می‌گذارد و شاهد آن بودیم که روز گذشته هم قیمت دلار در بازار بالا رفت. مجموعه این عوامل می‌تواند منجر به نوساناتی در بازار سرمایه شود که امیدواریم با ایجاد ثبات سیاسی و اجتماعی اثرات این نوسانات هیجانی تا بلندمدت ادامه نداشته باشد. در حالتی تنش اجتماعی در بلند مدت اثرگذار خواهد بود که عامل آن در بلندمدت حل نشود. در دی ماه 96 شاهد آن بودیم که پدیده اجتماعی حاصل از جو آن روزها کمی طولانی‌تر شد. اگر آسیب‌ها جدی‌تر باشد و انشقاق در بین بدنه‌های سیاسی و اقتصادی کشور ایجاد شود می‌تواند در ریسک‌های بازار موثر باشد که به نظر نمی‌رسد شاهد این اتفاق باشیم.

اسلامی با بیان اینکه بازار نزدیک به 4 هزار و 500 واحد کاهش را تجربه کرد، گفت: مشکلات قطع اینترنت هم به کاهش شاخص کمک کرد که این موضوع هم در کوتاه مدت اثرگذار است و قطعی اینترنت این حس را ایجاد می‌کند که ریسکی در بازار وجود دارد. این قطعی اینترنت معاملات برخط را با چالش مواجه کرده که در نوسانات اثرگذار است. امیدواریم که اثرات این عوامل کوتاه مدت باشد و توصیه ما به سهامداران غیرحرفه‌ای این است که از معاملات پرریسک پرهیز کنند و رفتار هیجانی در بازار نداشته باشند.

تاثیر قطعی اینترنت بر اطلاع‌رسانی و افت فروش در سینماها

شرایط چند روز اخیر جامعه باعث کاهش مخاطبان سینما شده است و بسیاری از سینماداران از قطعی اینترنت که حتی اطلاع‌رسانی را مختل کرده گله‌ دارند.

پس از پایان ماه صفر و شروع اکران چند فیلم پر بازیگر و کمدی، سینماها رونقی تازه گرفتند و این روند تا روز جمعه 24 آبان ادامه داشت، اما از ابتدای هفته با افزایش ناگهانی قمیت بنزین و بارش برف و برودت هوا تعداد مخاطبان فیلم‌های سینمایی نیز تحت تاثیر قرار گرفت.

در این روزها قطعی اینترنت هم در این مسئله تاثیرگذار بود و آمار سامانه فروش سازمان سینمایی نشان می‌دهد که میزان تماشاگران و فروش فیلم‌ها به شکل قابل توجهی افت داشته به طوری که مخاطبان فیلم «مطرب» از 30 هزار نفر در روز شنبه و 6 هزار نفر در روز یکشنبه هفته قبل به 11 و 6 هزار نفر در در روزهای ابتدای این هفته رسیدند و «سمفونی نهم» هم از هزار نفر در روزهای شنبه و یکشنبه هفته قبل به 300 نفر در این هفته رسید.

در این باره علی سرتیپی که هم پخش‌کننده فیلم است و هم سینمادار، از مساعد نبودن شرایط برای خرید اینترنتی بلیت و اطلاع رسانی به مخاطبان گله‌مند است.

احتمال وصل اینترنت برخی استانها

با این حال سخنگوی دولت در ارتباط با قطع شدن اینترنت وعده داد: وقتی اعتراض ها ایجاد شد اینترنت بود اما  وقتی سنگ در خیابان ها خالی می شد و از طریق اینترنت اطلاع رسانی می‌کردند شورای امنیت کشور تصمیم به قطع اینترنت گرفت. بانک ها و امثال آن از طریق فعال شدن اینترنت ملی مشکلی ندارند.

وی ادعا کرد: تا یکی دو روز آینده ان شاءالله اینترنت برخی استان‌ها که مشکل امنیتی در آن وجود ندارد، وصل خواهد شد .
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کامران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
3
0
خوب کردن قطع کردن . امیداورم دیگه وصل نشه
unknown
|
Denmark
|
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
3
چقدر زندگی تو ایران مزخرف شده، واقعا قراره به چه امیدی زندگی کنیم؟
هر روز صد برابر بدتر از دیروز

خدا لعنتتون کنه که چیزهای عادی شده حسرت و آرزوهای دور واسه ما
شهروند
|
-
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
2
ترس و لرز از مردم !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
این همون شورا نیست که در ماجرای لردگان گفته بود فعلا اگر کسی آزمایش HIV داد نتیجه را نگید بعد گفتن نه همچین چیزی نبوده؟
درود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
اقا ما که درامدمون فقط از اینترنته چکار باید بکنیم؟؟

حتما ماهم باید بیایم تو خیابونا و اعتراض کنیم؟؟
مگه در اخبار نگفتید اغتشاش ها فروکش کرده و نقشه دشمن شکست خورده و....
خب، دستتون درد نکنه. حالا اینترنت وصل کنید.
بخدا از نون خوردن افتادیم
خسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
در این رکود بازار
زندگی و کاسبی کسب و کارهای اینترنتی و دیگر مشاغل مرتبط با امور اینترنتی
شدیدا تحت تاثیر قطعی اینترنت شد
چیزی ک ظاهرا
اهمیتی برای برخی مسولان نداره11N3
Mehran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
با سلام و عرض ادب به شورای کشور با اتفاقاتی که افتاده است صمیمانه درک میکنم سوالی داشتم خراسان رضوی هم جز همان استان های نا امنیتی مونجل شده است در طی این روزا؟
Mehran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
با سلام و عرض ادب به شورای کشور با اتفاقاتی که افتاده است صمیمانه درک میکنم سوالی داشتم خراسان رضوی هم جز همان استان های نا امنیتی مونجل شده است در طی این روزا؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
1
فاسدترین حکومت در جهان را ما داریم.
مرگ بهتر از زندگی تحت سیطره اینها است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
با سلام ، قطع اینترنت متاسفانه زندگی خیلی از مارو مختل کرده برخی استفاده از مسنجرهای داخلی رو پیشنهاد دادن و مرورگرهای ایرانی ، اما این دو گزینه هنوز در سطح بسیار ابتدایی هستند.

به فرض مسنجر سروش سرعت اتصال بسیار ضعیف -محیط کاربری ناخوش آیند-عدم ایجاد و حذف حساب سریع و راحت-عدم توانایی در ایجاد ارتباط و..و.. از مشکلاتش هستش

مثال دیگر مرورگر پارسی جو هستش که علنا هیچ کاربردی نداره و هیچ انتخابی رو برای کاربر مدنظر نمیگیره ، بنده با توجه به شغل و حرفه ام بایستی کاتولوگ دستگاه های مختلفی رو از شرکت های سازنده مطالعه و ترجمه کنم و این امکان رو فراهم نمیکنه .

لذا از مسولیین مربوطه خواستارم سریعتر این امر رو به سرانجام برسونن.
لا تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
توروخدا اینترنت وصل کنید هزارتا کار داریم
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری