کد خبر: ۲۳۰۰۲۸
تعداد نظرات: ۸ نظر
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
نماینده مردم تهران گفت: از وزیر کشور می‌پرسم آیا نیروهای مقتدر نظامی ما به اندازه کافی آموزش دیده‌اند که مردم عادی را از آشوب گر را تفکیک نمایند؟ ما هم متاسف هستیم که عده‌ای در این موضوع در برخی شهرها جان باختند ولی به راستی اگر مردم عادی بخواهند یک اعتراض مدنی معمولی نسبت به این تصمیم غیر کارشناسی داشته باشند باید به کجا بروند؟ مگر قرار نبود وزیر کشور در تهران و کلانشهرها مکان‌های را برای تجمعات و اعتراضات مشخص کند و امنیت آن را تضمین کند پس چرا لایحه به مجلس تقدیم نمی‌شود. چرا پس از تفسیرهای غیر حقوقی و بدون وجاهت قانونی دیوان عدالت اداری هیچ واکنشی نشان داده نمی‌شود؟
دو نماینده مردم تهران در سخنانی، در خصوص فراهم شدن امکان اعتراض مدنی برای معترضین، به وزیر کشور تذکر دادند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایلنا، مصطفی کواکبیان در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی نوبت عصر مجلس تصریح کرد: مردم ایران می‌دانند که نمایندگان مجلس هیچ دخالتی در تصمیم افزایش قیمت بنزین نداشتند چند ماه قبل نیز با اکثریت آرا با افزایش قیمت بنزین مخالفت کرده بودند.

وی با انتقاد نسبت به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا ابراز عقیده کرد: این شورا از لحاظ قانون اساسی هیچ جایگاهی ندارد. می‌گفتند این شورا موقتی است و پس از رفع تحریم‌ها تعطیل می‌شود. مگر با وجود ترامپ نامتعادل حالا حالا قرار است تحریم‌ها برداشته شود؟

نماینده مردم تهران اظهار کرد: از وزیر کشور می‌پرسم آیا نیروهای مقتدر نظامی ما به اندازه کافی آموزش دیده‌اند که مردم عادی را از آشوب گر را تفکیک نمایند؟ ما هم متاسف هستیم که عده‌ای در این موضوع در برخی شهرها جان باختند ولی به راستی اگر مردم عادی بخواهند یک اعتراض مدنی معمولی نسبت به این تصمیم غیر کارشناسی داشته باشند باید به کجا بروند؟ مگر قرار نبود وزیر کشور در تهران و کلانشهرها مکان‌های را برای تجمعات و اعتراضات مشخص کند و امنیت آن را تضمین کند پس چرا لایحه به مجلس تقدیم نمی‌شود. چرا پس از تفسیرهای غیر حقوقی و بدون وجاهت قانونی دیوان عدالت اداری هیچ واکنشی نشان داده نمی‌شود؟

احمد مازنی نیز در تذکر شفاهی نوبت عصر مجلس، گفت: موضوع افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین از نظر نمایندگان مجلس تا صبح امروز مورد تایید نبود و نمایندگان مجلس نیز اکنون اقناع نشده‌اند. از آن جای که مقام معظم رهبری مبنای تاییدشان از این طرح را اعتماد به سران سه قوه دانستند بنده پس از مشورت با روسای فراکسیون‌های سیاسی مجلس به رئیس قوه مقننه لاریجانی پیشنهاد کردم که از روسای دو قوه دیگر دعوت کنند تا با  حضور در مجلس این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

مازنی خطاب به وزیر کشور گفت: به جای تصویب اخلال در شبکه اینترنت در «شاک» و قلع و قمع معترضان ای کاش قبل از ابلاغ اجرای طرح با مردم و نمایندگان مردم مشورت می‌کردید. اکنون هم دیر نشده، شورای امنیت کشور اعتراض مدنی مردم را به رسمیت بشناسد و امکان اعتراض مدنی را برای معترضین فراهم کند. اگر با شیوه مدنی با مردم و نمایندگان رفتار شود پاسخ مدنی دریافت می‌شود. اگر با بی اعتمادی به نمایندگان و تحقیر خانه ملت برخورد شود نتیجه همان است که ضد انقلاب سو استفاده کند.
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
چراغعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
با اینکه چشم دیدنتون رو ندارم و این نطقتون هم صرفا برای جمع کردن رای از این آب گل آلود هستش اما ممنون که مثل خیلیا لال نبودید
shakila
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
رییس جمهوردربرابررسانه هاامده ومیگویدکه باانتقادمردم هرچندتندمشکلی نداشته وروی چشم میگذاریم وی ایا واقعااینگونه است ؟پس این انسانهای شریفی که برای بدست اوردن حقشان کته شدندتوهم من بیننده است؟ من اشما سوال دارم تابحال شب گرسنه خوابیده ایدکه بفهمیدمردم چرااعتراض دارند؟ایا تابحال شده حتی نفتی برای گرمای منرلتان نداشته باشیدولی ببینیدکه براحتی سوخت راب کشورهای دیگرمیبرند؟شده کودکان تان رابدزدندبرای فروش کیه اش وجناززه اش راپیداکنید؟شده دخترتان رابرای طلاهایش بدزدندوکاش فقط طاهایش بود...اخباراعلام میکندکه هیچ افزایش قیمتی گزارش نشده و همه اینهاشاایعه است ولی جنابان این سوال پیش می اید که ایاواقعاشمادرایران زندگیمیکند؟نان دوتومنی شده3تومن.کرایه تاکسی مسیر5تومنی 10تومان شده و انمایندگی های لوازم یدکی زنگ میزنندکه این هفته برای مغازه تان خرید کنیدکه ازهفته بعد20درصدافزایش قیمت داریم....شما مردمی که ب نان شبشان محتاج بودندرامحتاجترکردیدونامشان رااغتشاشگرگذاشتیدوبه تیربستین من واقعاشرمنده ام که ایرانیم:(
ناشناس
|
-
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
کار بسیار خوبی است . باهمدیگر جلسه علنی برگزار کنین
ولی اله رهنما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
اگر این دولت به اصطلاح تدبیر وامید یک کمی تدبیر داشت اول به مردم اطلاع رسانی میکرد وبعد اقدام میکرد کجای دنیا بدون اطلاع رسانی وبه یکباره اصلی ترین مصرف مردمی را سه برابر میکنه نباید مردم را از بالا نگاه کرد این مردم خون داده اند ورنج کشیده اند حقشان نیست مثل غریبه ها باهاشون رفتار بشه شما بجای شعار امید وتدبیر یک کم با مردم صادق باشید تا اجنبیان سوئ استفاده نکنند با این کارتون آبرو ی مردم صبور وشجاع وحامی انقلاب را بردید
حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
صحبت های شجاعانه و درستی است.
راه درمان اوضاع کشور برگشت به همان دستورات حکومت داریست که امیرالمومنین علی علیه السلام در چندین قرن قبل بیان فرمودند. در دموکراسی دینی حق و حقوقات دولت و مردم هر دو مشخص است و هر که خارج از این چارچوب عمل کند خاطی و قابل مواخذه و برخورد است. واقعیت این است که مع الاسف عموم مردم وسیله ای و فضا و ابزار مشخصی برای بیان اعتراضات خود ندارند و نتیجه آن همان موج سواری عده ای مغرض است که همیشه و همه حال دنبال ماهیگیری خود از این آب گل آلود هستند.
محمد داورفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
0
0
ما مایه ی شرم گذشتگان و باعث شرم ایندگانیم ...
جباری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
0
0
سلام علیکم
لطفاً از مسیولین بپرسید
1_چرا قبل از اجرای افزایش قیمت بنزین به مردم اطلاع رسانی نکردند !؟. مگر در دولت احمدی نژاد قبل از افزایش با مردم صحبت نکردند !؟.مگر قبل از اجرای طرح مبالغ به حساب مردم واریز نشد ؟ آیا مشکلی پیش آمد!؟ به آقای ربیعی بگویید لازم نیست یک هفته قبل بگویید . فقط ۲ ساعت قبل مردم را توجیه می کردید !!؟
۲_چطور قبل از اعلام دولت در خصوص افزایش قیمت جمعی از مردم مطلع بودند و از غروب آن شب تا ساعت دوازده به پمپ بنزین ها رفته بودند و باک های خود را پر کرده بودند . یعنی برای رانت های خودشان اشکالی ندارد و برای بقیه مردم اشکال دارد !؟
۳_مگر روز خدا را از این آقایان گرفته بودند که . درست در جشن میلاد پیامبر این خبر به مردم داده شده . !!!؟ آیا این یعنی به چالش کشاندن دین نبود !!؟
4_مگر پیدا کردن . آنهایی که دوردور می زنند کاری داره مگر دوربین ها آنها را نمی گیرند !؟ یا شاید رانت هستند !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
و تاریخ پرده از کاری ک با ملت کردین خواهد برداشت من مطمئنم مسوولان کشور ذره ایی به آخرت و خدا اعتقادی ندارن اگر داشتن نمی‌توانستن اینگونه با ملت رفتار کنند تمامش فریب دادن مردم است
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری