کد خبر: ۲۲۹۹۷۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶
نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نارضایتی مردم نسبت به افزایش ناگهانی قیمت سوخت، گفت: پیام مردم را دریافت کردیم مردم نگران افزایش قیمت، تورم و گرانی هستند.
عین‌الله شریف‌پور نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که امروز تمام اقشار، احزاب و جناح‌ها باید توجه کنند که استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و اذنابش در منطقه دشمن مشترک همه ما هستند، با اشاره به موضوع افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: آیا قبول دارید بنزین کالای استراتژیک است و بر سایر قیمت‌ها تاثیرگذار است؟ برای اجرای این طرح پیوست امنیتی و اجتماعی داشته‌اید؟ ایجاد فضا را در جامعه پیش‌بینی کرده بودید؟ آیا از تجربیات هدفمندی یارانه‌ها استفاده کرده بودید؟ تبعات اجتماعی آن را تحلیل کرده بودید؟ برای اجرای آن قرار بود از چه روش‌هایی استفاده شود؟ مگر تصویب نشده بود که این افزایش قیمت بنزین به صورت تدریجی صورت پذیرد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این موضوع درست است که مصرف در این حوزه در کشور غیرنرمال است و در تصمیم کلان تردیدی نداریم اما سوال در نحوه‌ی اجرا در بعد زمانی، فضا و افکار عمومی و میزان همکاری مردم است.

شریف‌پور تاکید کرد: در اجرا خیلی بد عمل شد حتی مدیران میانی و پایینی از این موضوع مطلع نبودند. آیا نظرسنجی کردید که چند درصد مردم با اجرای آن همراه خواهند شد؟ مسئولین باید بدانید که اجرای طرح‌تان از بعد زمانی قابل دفاع نیست. این‌که مصادف با میلاد پیامبر اسلام(ص) باشد مناسب نبوده است.

نماینده مردم ماکو در مجلس شورای اسلامی در پایان اضافه کرد: پیام مردم را دریافت کردیم مردم نمی‌خواهند از یک جیب‌شان برداشته و به جیب دیگر بگذارید. مردم نگران افزایش قیمت‌ها، تورم و گرانی هستند. مردم باید صف‌شان را از آنها که می‌خواهند نظم‌ عمومی را برهم بزنند جدا کنند نقد حق مردم است، اما نه با تخریب اموال عمومی. ضمن اطاعت از مواضع مقام معظم رهبری از دولت می‌خواهم از افزایش تورم و قیمت کالا مراقبت کند، گرانی را کنترل کرده و در اسرع وقت نسبت به واریز یارانه سوخت اقدام کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری