کد خبر: ۲۲۹۹۳۴
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۴
حمایت مشروط رهبری از افزایش قیمت بنزین
رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه‌ درس خارج فقه درباره‌ مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، مطالبی بیان کردند.
رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه‌ درس خارج فقه درباره‌ مسائل پیش‌آمده پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، مطالبی بیان کردند.

به گزارش اعتدال، متن کامل بیانات رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین.

قبل از اینکه بحث را شروع بکنیم، من عرض بکنم که در این یکی دو روز خب یک حوادثی به دنبال مصوّبه‌ی سران کشور، سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب، پریشب، در برخی از شهرهای کشور، و متأسفانه مشکلاتی هم درست شد، تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد، از این کارها هم شد در این یکی دو روزه.

چند نکته را باید توجه داشت؛ اولاً وقتی یک چیزی مصوبه‌ی سران کشور هست، آدم باید با چشم خوش‌بینی به او نگاه کند، بنده در این قضیه سررشته ندارم یعنی تخصص این کار را ندارم، گفتم هم به آقایان؛ گفتم من چون نظرات کارشناس‌ها هم در این قضیه‌ی بنزین مختلف است، بعضی‌ها آن را لازم و واجب میدانند بعضی‌ها مضر میدانند، بنابراین من هم که صاحبنظر نیستم در این قضایا؛ گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم. من این را گفتم، حمایت هم میکنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته.

نکته‌ دوم اینکه خب بله، یقیناً بعضی از مردم از این تصمیم یا نگران میشوند یا ناراحت میشوند یا به ضررشان است یا خیال میکنند به ضررشان است به هر تقدیر ناراضی میشوند، لکن آتش زدن به فلان بانک این کار مردم نیست، این کار اشرار است؛ کار اشرار است، این را باید توجه داشت.

در یک چنین حوادثی معمولاً اشرار، کینه‌ورزان، انسانهای ناباب وارد میدان میشوند، گاهی بعضی از جوانها هم از روی هیجان با اینها همراهی میکنند و این‌جور مفاسد را به بار می‌آوردند. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمیکند جز اینکه علاوه‌ی بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه میکند.

ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشوری است، برای هر جامعه‌ای است، اینها قصدشان این است. شما ملاحظه کنید در این دو روز تقریباً یعنی دو شب و یک روزی که از این قضایا گذشته همه‌ی مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند، از خانواده‌ی منحوس خبیث خاندان پهلوی تا مجموعه‌ی خبیث و جنایتکار منافقین، اینها دارند مرتباً در فضای مجازی و در جاهای دیگر دارند تشویق میکنند ترغیب میکنند که این شرارتها انجام بگیرد.

من عرضم این است هیچکس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته‌ای که به کشور خودش علاقه مند است، به زندگی راحت خودش علاقه مند است، به اینها نباید کمک بکند؛ اینها اشرارند، این کارها کار مردم معمولی نیست.

مسئولین هم البته دقّت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. حالا من دیروز دیدم در تلویزیون که بعضی از مسئولین محترم آمدند گفتند که ما مراقبیم که این افزایش قیمت موجب افزایش قیمت اجناس و کالاها نشود؛ خب بله این مهم است، چون الان گرانی هست، بنا باشد باز اضافه بشود گرانی خب این برای مردم خیلی مشکلات درست میکند، باید مراقبت کنند.

این مراقبت‌ها را اینها بکنند، مسئولین حفظ امنیت کشور هم به وظایفشان عمل کنند، مردم عزیز ما هم که خوشبختانه در قضایای گوناگون این کشور بصیرت خودشان را، آگاهی خودشان را نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه‌ی کیست و چگونه است، این آتش زدن و خراب کردن و ویران کردن و دعوا کردن و ناامنی ایجاد کردن مال چه کسی است، این را بفهمند توجه کنند که میفهمند هم مردم ملتفتند، و از اینها فاصله بگیرند. این آن توصیه‌ی ما است، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند.
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۴
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
ایشون در کارهای اجرایی مملکت دخالت ندارن و اگر دخالت هم کنن خود شما می ایید یقه پاره میکنید. تیتر شما هم مشکوک است. حمایت نکردن ایشون. گفتن یه تصمیمی گرفته شده و طبعا باید اجرایی بشه. تصمیم ایشون نبوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
رهبری گفتند من کارشناس نیستم از تصمیم سران قوا حمایت میکنم، شما ارذل و اوباش به دنبال انداختن این تصمیم به گردن رهبری هستید اما مردم هوشیار هستند و فتنه را میفهمد
Nima
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
این تیتر با سخنان نمیخونه
نون به نرخ روز کارتونه
ناشناس
|
-
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
رهبری گفتن که اجازه افزایش سایر کالاهای مورد نیاز مردم رو ندین
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
همانطور که مشهود است و رئیس هم انتقاد کرد دبر خلاف ادعای دولت رهبری با نحوه افزایش قیمت بنزین موافق نیستند و این شکری بوده است روحانی و لاریجانی برای التهاب در کشور آفریده اند و مطمئنا بعد از خوابیدن این غائله ها رهبری آن را آشکار خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
این چه تیتری زدید؟
«گفتم من صاحبنظر نیستم لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند من حمایت میکنم. من این را گفتم، حمایت هم میکنم. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛»
باید میزدید حمایت رهبری از تصمیم سران قوا. این خیلی فرق می کنه. انگار که رهبری هم صد در صد موافق بوده. اما در متن صحبت های ایشان مشخص است که گفته است در این زمینه من صاحبنظر نیستم.
کارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
دولت و قوه قضاییه از این مطلب ایشان سوء استفاده کرده اند و اکنون بار اشتباهات خود را به زمین رهبری می اندازند. رئیس مجلس هم که شاهکار کرده است نظر قوه مقننه را بدون در نظر گرفتن رای سایر نمایندگان لحاظ کرده است. این آقای لاریجانی جالب است رفتارش حالا تاوان اشتباهات را چه کسی باید بدهد رایی که از زمان اعلام تا کنون چندین مورد اصلاح شده است - کمتر ا از 72 ساعت- معلوم است که به دروغ گفت اند کارشناسی کرده اند و تنها روش مسئولین یه قوه آن است که برای مردم زحمت درست کرده و از رهبری هزینه کنند آخر تا کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
1
0
چرا تیتر دروغ می زنی ؟؟ رهبری از تصمیم سران قوا حمایت کردندیعنی آنچه در این میان مهم است چون تصمیم این آقایان بوده حمایت کردند یعنی اگر خلاف این هم تصمیم می گرفتند باز هم ایشون حمایت می کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
1
0
رهبری نگفت این طرح رو تایید میکنم گفت چون اینها مصوب کردن من حمایت می کنم یعنی ناچارا
علی
|
-
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
1
0
سلام- آیا قوای سه گانه میتوانند حقوقها را سه نه بلکه دو برابر کنند ؟؟؟؟
علی
|
-
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
1
0
ما همه سرباز توایم - گوش به فرمان توایم خامنه ای
جانم فدای سید خراسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
0
0
رهبری از آبروی خود مایه گذاشت تا جلوی فروپاشی دولت شکسته و نیم بند روحانی رو بگیره. اگه تصمیم عدم افزایش قیمت بود بازم ایشون حمایت میکردن. کاش دولت رای به عدم کفایت روحانی بده. مسلما چون طبق روند قانونی است مردم هم خوشحال میشن
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری