کد خبر: ۲۲۹۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
مداحان امروزی، تبلیغ ساعت می‌کنند؛ ساعتی را که به دست دارند، در جلسه هیأت چندبار آشکارا نمایش می‌دهند تا مردم از این بِرند بخرند؛ آیا این رسالت مداح است؟!
مدیر هیأت انصارالمحسن قم که چندی پیش در فضای مجازی از راه اندازی کمپین تحریم مداحان میلیونی گفت، معتقد است، نبود نظارت در حوزه مداحی موجب بروز انحرافات بسیاری در این حوزه مانند تبلیغ ساعت و تعیین رقم های آن چنانی شده است.

چندی است، کلیپی از یک هیأت در قم و دعوت مدیر آن، به پویش تحریم مداح میلیونی و پاکتی در فضای مجازی منتشر شده است که خبر از درخواست مبلغ ۲۵ میلیون تومانی یک مداح برای حضور در این هیأت داشت.

برای بررسی جزییات این مهم، سراغ سید مجید رضوی مداح و مدیر هیأت انصار المحسن قم رفتیم. رضوی در این گفت وگو اظهارداشت: این هیأت از سال ۱۳۷۵ در استان قم فعالیت خود را آغاز کرده است و در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... فعال است و دارای اعضای بسیار زیادی نیز است.

وی با بیان اینکه این هیأت و مسئولان آن مجری برگزاری همایش نوگلان حسینی، جوان غلامان و پیرغلامان حضرت سیدالشهدا(ع) در استان قم بوده است، تصریح کرد: این هیأت در طول این سال ها از حدود ۲۰۰ مداح و سخنران تقدیر کرده است اما بعد از گذشت مدتی با بررسی تجربیات این برنامه ها، متوجه شدیم جامعه مداحی کشور به دلیل نبود نهاد نظارتی به سمت و سوی انحراف در حرکت است.

رضوی با اشاره به اینکه در سایه نبودن این نهاد نظارتی، امروز هر مداحی با هر دغدغه و تفکری اقدام به انجام کارهایی می کند که مردم نیز به دلیل علاقه به اهل بیت(ع) با این قشر کاری ندارند، تصریح کرد: ۱۰ سال پیش اگر مداحی در مجلسی حضور پیدا می کرد، حاضران از شکل و نحوه لباس پوشیدن او می شناختند که این ذاکر اهل بیت(ع) است. آن فرد با عبا یا کت و شلوار مرتب برروی منبر اما مداحان امروزی، تبلیغ ساعت می‌کنند؛ ساعتی را که به دست دارند، در جلسه هیأت چندبار آشکارا نمایش می‌دهند تا مردم از این بِرند بخرند؛ آیا این رسالت مداح است؟! مداحانی داریم که پیش‌از حضور در مراسم اعلام می‌کنند، اگر نوحه سبک «زمینه» بخواند پنج‌ میلیون‌ تومان؛ سبک «واحد» هم کنار «زمینه» بخواند ۱۰میلیون تومان و «شور» هم بخواند ۲۰میلیون‌تومان پول می‌گیرد. به این‌ها می‌گویند: مداح آپشن‌دار!

منبع: بهار
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری