کد خبر: ۲۲۹۴۱۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
فرمانده عملیات بغداد از لغو ممنوعیت آمد و شد شبانه در پایتخت از سه شنبه خبر داد، این ممنوعیت آمد و شد از ۲۸ اکتبر از ساعت ۱۲ شب تا شش صبح به وقت محلی اجرایی می‌شد. از طرفی منابع پلیس بغداد از وقوع انفجاری مهیب در پایتخت خبر دادند که ناشی از انفجار بمب صوتی بود.
قیس المحمداوی، فرمانده عملیات بغداد ضمن اعلام لغو ممنوعیت آمد و شد گفت: در پی همکاری بین نیروهای امنیتی و شهروندان و نیز درخواست‌های مطرح شده ممنوعیت آمد و شد شبانه به طور کامل از بغداد برداشته شد.

وی اظهار کرد، در ۲۸ اکتبر قانون منع آمد و شد در بغداد برای افراد و خودروها با هدف حمایت از تظاهرکنندگان تا اطلاع ثانوی اعمال شد به خصوص بعد از اینکه مشخص شد برخی نفوذی بین تظاهرکنندگان حضور دارند.

فرماندهی عملیات بغداد این قانون را به خصوص در میدان التحریر به اجرا گذاشتند اما تظاهرکنندگان همچنان آن را به چالش می‌کشند.

از طرفی منابع پلیس اعلام کردند، صدای انفجار مهیب رخ داده در بغداد ناشی از انفجار بمبی صوتی در نزدیکی پلی بوده که جمعیت زیادی در آنجا جمع شده بودند.

به گفته منابع، این انفجار هیچ خسارت و تلفاتی نداشت. صدای انفجار در نزدیکی منطقه الکراده عراق شنیده شده بود.

بغداد و استان‌های مرکزی و جنوبی عراق شاهد اعتراضاتی هستند که در آن تظاهرکنندگان خواهان مبارزه با فساد و مواخذه آنها و ایجاد فرصت‌های شغلی و بهبود وضعیت معیشتی هستند.

گفته می‌شود درگیری‌ها بین معترضان و نیروهای امنیتی منجر به کشته شدن بیش از ۲۵۰ تن و زخمی شدن ۱۱ هزار تن دیگر شده است.

مقامات عراقی روز گذشته مجددا اینترنت را درپی قطع چند ساعته آن وصل کردند.

منبع: ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری