کد خبر: ۲۲۹۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱
رقابت برای کسب عنوان بهترین گلزن سال 2019 به شکلی داغ و هیجان انگیز بین سه مهاجم برجسته دنیا دنبال می شود.
رقابت برای کسب عنوان بهترین گلزن سال 2019 به شکلی داغ و هیجان انگیز بین سه مهاجم برجسته دنیا دنبال می شود.

به گزارش اعتدال، به نقل از آاس، ده هفته از بوندسلیگا گذشته و موتور گلزنی لواندوفسکی خاموش نشده است. ستاره لهستانی بایرن مونیخ در تمام هفته های سپری شده از لیگ آلمان توانسته برای بایرن گلزنی کند و از این حیث یک رکورد تاریخی را به نام خود ثبت کرده است.

روبرت لواندوفسکی پس از گذشت 10 هفته از بوندسلیگا توانسته 14 گل برای بایرن مونیخ به ثمر برساند و به تنهایی در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد. روندی که این بازیکن طی می کند، می تواند او را در انتهای فصل به کفش طلای اروپا برساند. به خصوص که بدانیم لیونل مسی برنده 6 کفش طلا از جمله سه کفش طلای متوالی اخیر، فعلا توانسته تنها 5 گل برای بارسا در لالیگا به ثمر برساند. مصدومیت های ابتدای فصل باعث شده تا لیونل مسی 9 گل از نفر اول جدول گلزنان اروپا یعنی لواندوفسکی عقب باشد.

بر اساس آمار ترانسفرمارکت و اگر تعداد گل های مهاجمان در سال 2019 را در نظر بگیریم، باز هم لواندوفسکی در صدر قرار می گیرد. او 38 بازی برای بایرن و تیم ملی لهستان در سال 2019 انجام داده و 38 گل نیز به ثمر رسانده است. به عبارتی او در هر بازی موفق به زدن حداقل یک گل شده است. لواندوفسکی تنها در بازی سوپرکاپ آلمان بود که نتوانست برای بایرن گلزنی کند.

پس از ستاره لهستانی، لیونل مسی قرار دارد که در 39 بازی موفق به زدن 36 گل شده است.

هم لواندوفسکی و هم مسی در هفته جاری موفق به گلزنی برای تیم های‌شان شدند. لواندوفسکی تک گل بایرن در شکست سنگین 5-1 از فرانکفورت را به ثمر رساند و لیونل مسی هم در شب شکست 3-1 بارسا برابر لوانته، تک گل آبی اناری‌ها را به ثمر رساند.

بعد از این دو مهاجم، کیلیان امباپه ستاره پی اس جی قرار دارد که در  32 بازی خود در سال 2019 توانسته 31 گل به ثمر برساند.

در رتبه های چهارم تا دهم نیز به نام های چون سرخیو آگوئرو، رحیم استرلینگ، کریم بنزما، اوبامیانگ، بن یدر، سادیو مانه و دووان زاپاتا برخورد می کنیم. نکته جالب حضور رونالدو در رده هجدهم است. او در سال 2019 زننده 18 گل بوده و فاصله ای زیاد با صدرنشینان دارد.

دو ماه تا پایان سال 2019 باقی مانده و رقابت بین این سه مهاجم برای کسب عنوان بهترین گلزن سال ادامه خواهد داشت. رقابتی که بی شک جذاب تر و هیجان انگیزتر نیز خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری