کد خبر: ۲۲۸۷۹۸
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
معترضان لبنانی با حضور در خیابان‌ها در مناطق مختلف این کشور بر مخالفت خود با سند اصلاحات پیشنهادی دولت و ادامه تظاهرات تأکید کردند.
معترضان لبنانی با حضور در خیابان‌ها در مناطق مختلف این کشور بر مخالفت خود با سند اصلاحات پیشنهادی دولت و ادامه تظاهرات تأکید کردند.

به گزارش اعتدال، به نقل از شبکه الجزیره، معترضان لبنانی دوشنبه شب و پس از اعلام تأیید سند اصلاحات سعد حریری، نخست‌وزیر این کشور بار دیگر به خیابان‌ها آمدند.

معترضان لبنانی در مناطق مختلف این کشور بر مخالفت خود با سند اصلاحات حریری و ادامه تظاهرات تأکید کردند.

شهروندان لبنانی همچنین خواستار سرنگونی نظام کشورشان شدند.

همچنین معترضان از مردم لبنان خواستند برای تحقق خواسته‌هایشان امروز (سه‌شنبه) اعتصاب سراسری کنند.

در همین راستا، "سالم الغوش"، فعال مدنی و از هماهنگ کنندگان تظاهرات لبنان در واکنش به تأیید سند اصلاحات حریری گفت: تأیید بندهای اصلاحی به این سرعت بیانگر میزان فساد در طبقه حاکم است.

وی همچنین بر ادامه تظاهرات تا زمان برکناری تمامی چهره‌های طبقه حاکم تأکید کرد.

"غسان فرّان"، خبرنگار در شهر طرابلس نیز گفت: سند اصلاحات حریری قانع کننده نیست و از مناطق و میدان‌های تظاهرات خارج نمی‌شویم.

وی در ادامه تصریح کرد که تظاهرات مردمی لبنان به ویژه پس از کنفرانس خبری شب گذشته حریری شدت می‌یابد.

شهروندان معترض لبنانی همچنین پس از کنفرانس خبری حریری در میدان ریاض الصلح بیروت تظاهرات کردند.

معترضان در میدان ریاض الصلح ضمن تأکید بر پایبندی بر ادامه تظاهرات، شعارهایی از جمله "به خان‌ها بازنخواهیم گشت" و " انقلاب را رها نمی‌کنیم که بمیرد" سر دادند.

در همین راستا، "احمد الزین"، از معترضان لبنانی در واکنش به سند اصلاحات دولت عنوان کرد: سند اصلاحات تنها یک آمپول مورفین جدید است و ما از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شویم.

"علی حوحو"، معترض لبنانی دیگر که در منطقه "برجا" به خیابان آمده بود، در این باره تأکید کرد: سند اصلاحات به منزله ادامه فساد است؛ چراکه دولت به موجب این سند برای خصوصی سازی بخش ارتباطات تلاش می‌کند که برای خزانه سود به همراه خواهد داشت و این درحالی است که دولت برق را علی‌رغم وجود کمبود و اخلال در برق‌رسانی سراسری، خصوصی نکرده است.

از سوی دیگر، کمپین هماهنگ کننده تظاهرات در بیروت موسوم به "لحقی" با صدور بیانیه‌ای نسبت به اعلام تأیید سند اصلاحات دولت لبنان واکنش نشان داد.

در این بیانیه ضمن رد سند اصلاحات حریری، آمده است: هیچ اعتمادی به اصلاحات، رویکرد و ذهنیت سیستم شما نیست، اصلاحات واهی، غیرواقعی و گمراه کننده‌تان را نمی‌پذیریم، این اصلاحات گمراه کننده برای خریدن زمان و وقت کشی است.

این کمپین در ادامه تأکید کرد که تا سرنگونی "دولت مالیات‌های ناعادلانه و سهمیه فرقه‌ای و برآورده شدن همه خواسته‌ها" از موضع خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

اما در شهر صیدا در جنوب لبنان نیز یکی از معترضان با قرائت یادداشتی، اظهار کرد: "وعده‌های شما کافی نیست. آنچه را طی ۳۰ سال نتوانسته‌اید انجام دهید، در مدت ۷۲ ساعت قادر به تحقق آن نخواهید بود."

به گزارش ایسنا، شهروندان لبنانی شب گذشته پس از آن به خیابان‌ها آمدند که نخست وزیر کشورشان از تایید سند اصلاحات خود شامل کاهش ۵۰ درصدی حقوق روسا، وزیران و نمایندگان سابق این کشور خبر داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری