کد خبر: ۲۲۸۶۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
نخست وزیر انگلیس در نامه ای بدون امضا به اتحادیه اروپا خواستار به تأخیر افتادن برگزیت- روند خروج انگلیس از این اتحادیه- شد.
نخست وزیر انگلیس در نامه ای بدون امضا به اتحادیه اروپا خواستار به تأخیر افتادن برگزیت- روند خروج انگلیس از این اتحادیه- شد.

به گزارش اعتدال به نقل از رویترز، «بوریس جانسون» نیمه شب شنبه در نامه ای بدون امضا از اتحادیه اروپا خواست تا فرآیند «برگزیت»- خروج انگلیس از اتحادیه اروپا- را به تأخیر اندازد.

وی در عین حال با ارسال یادداشتی جداگانه متذکر شد که با هرگونه تمدید و اعطای مهلت برای این فرآیند مخالف است.

این در حالی است که عدم موفقیت جانسون در کسب حمایت پارلمان انگلیس از یک توافق خروج و یا پشتیبانی قانونگذاران از خروج بدون توافق در مهلت قانونی مقرر سبب شد که نخست وزیر انگلیس از اتحادیه اروپا بخواهد مهلت این خروج را از ۳۱ اکتبر تا پایان ماه ژانویه تمدید نماید.

گفتنی است که مجلس عوام انگلیس عصر روز شنبه صحنه برگزاری جلسه ای برای بررسی توافق جدید لندن با بروکسل در خصوص برگزیت بود.

در این نشست، مجلس عوام به طرح «اصلاحیه توقف تصویب» رأی داد که به موجب آن بررسی توافق انجام شده میان لندن و بروکسل فعلاً  متوقف می شود.

پیش از برگزاری این نشست رئیس کمیسیون اروپا هشدار داده بود که در صورت عدم تصویب توافق جدید برگزیت در پارلمان انگلیس شرایط بسیار پیچیده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری