کد خبر: ۲۲۸۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که ایران و عربستان سعودی نشان می‌دهند که قصد دارند اختلافات میان خود را از راه دیپلماسی حل کنند. نخست وزیر پاکستان به تازگی با سران هردو کشور دیدار کرده است.
شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان اخیرا گفته شواهدی در دست است که نشان می‌دهند که ایران و عربستان سعودی مایلند اختلافات میان خود را از راه گفت‌وگو حل کنند.

به گزارش اعتدال؛ وزیر خارجه پاکستان توضیح بیشتری نداد اما موضع آشتی‌جویانه دو کشور را نتیجه سفر عمران خان، نخست وزیر پاکستان به ایران و عربستان دانست.

عمران خان به تازگی با هدف میانجیگری از هر دو کشور دیدار کرده و سران آنها را به حل اختلافات از راه گفت‌وگو تشویق کرده است.

پاکستان: موافقت تهران و ریاض برای مذاکره و مصالحه


به نوشته دویچه وله، عمران خان یکشنبه گذشته به ایران و دو روز بعد، سه‌شنبه ۲۳ مهر (۱۵ اکتبر) به عربستان سفر کرد و در ریاض با محمد بن سلمان، ولیعهد بانفوذ این کشور به گفت‌وگو نشست.

تنش میان دو کشور بزرگ منطقه سابقه‌ای دیرین دارد اما به تازگی با حملات موشکی به صنایع نفت عربستان به اوج رسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز نخست وزیر پاکستان را به میانجیگری میان ایران و عربستان رقیب ترغیب کرده بود.

پاکستان: موافقت تهران و ریاض برای مذاکره و مصالحه
حمایت حکیم از ابتکار عمل پاکستان برای وساطت میان تهران و ریاض

رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز از ابتکار عمل پاکستان برای وساطت میان ایران و عربستان حمایت کرد.

سید عمار حکیم، در پیامی با تاکید بر اینکه منطقه بحران‌زده ما به شدت نیازمند تلاش‌های جدی برای کاهش بحران‌ها و تنش‌هایش است، گفت: از ابتکار عمل عمران خان، نخست وزیر پاکستان، برای وساطت میان تهران و ریاض و کاستن و پایان دادن به تنش میان این دو کشور مسلمان و نشاندن آنها پشت میز مذاکره در راستای کاستن از تهدیدها و تنش‌های منطقه حمایت و قدردانی می‌کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری