کد خبر: ۲۲۸۶۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۱
جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای تحریم رئیس جمهوری ترکیه و شرکت‌های خارجی که با آنکارا قرارداد دفاعی دارند، ارائه کردند.
جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را برای تحریم رئیس جمهوری ترکیه و شرکت‌های خارجی که با آنکارا قرارداد دفاعی دارند، ارائه کردند.

به گزارش اعتدال به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جمهوریخواهان در مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را ارائه دادند که براساس آن رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه و شرکت‌های خارجی که در همکاری دفاعی با آنکارا مشارکت دارند، تحریم می‌شوند.

براساس متن این طرح، تحریم‌های مورد نظر قانونگذاران آمریکایی افزون بر اردوغان، شامل معاون رئیس جمهوری و وزیران دفاع، امور خارجی، اقتصاد، بازرگانی و انرژی ترکیه نیز می‌شود.
این طرح همچنین از رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد که افراد و شرکت‌هایی را که حمایت مالی و فنی از جمله در تولید نفت و گاز از نیروهای مسلح ترکیه می‌کنند، مورد تحریم قرار گیرند.
«لیز چنی» رئیس کمیته جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا که ارائه‌دهنده این طرح است، پیشتر از ارائه چنین طرحی برای اعمال تحریک علیه ترکیه به دلیل حمله به شمال شرق سوریه خبر داده بود.

چنی پیشتر نیز در بیانیه‌ای گفت: رئیس جمهوری اردوغان و دولتش باید به خاطر حمله بی‌رحمانه به متحدان کرد ما در شمال سوریه با پیامدهای جدی روبه‌رو شوند.

«لیندزی گراهام» سناتور جمهوریخواه از ایالت کارولینای جنوبی با انتقاد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نظامیان واشنگتن از شمال شرق سوریه، اعلام کرده بود که برای تصویب قانونی برای تحریم ترکیه در سنا اقدام خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری