کد خبر: ۲۲۸۵۵۹
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸
ماجرای مازیار ابراهیمی تکرار نشود؛
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: قطعاً باید مشخص شود منابع خبری «زم» چه کسانی و احیاناً چه نهادهایی بودند. مطهری افزود: «به نظر من باید مراقب باشند اتفاقاتی مانند اتفاقی که برای مازیار ابراهیمی و همکاران او افتاد در اینجا رخ ندهد.»
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص دستگیری روح الله زم سرشبکه کانال آمدنیوز، گفته است: دستگیری روح‌الله زم کار لازمی بود چرا که کانال آمدنیوز به وحدت ملی آسیب می‌زد.

به گزارش اعتدال؛ وی افزود: به نظر من باید مراقب باشند اتفاقاتی مانند اتفاقی که برای مازیار ابراهیمی و همکاران او افتاد در اینجا رخ ندهد.( مازیار ابراهیمی و چندین نفر دیگر توسط وزارت اطلاعات در دولت احمدی‌نژاد به اتهام همکاری در ترور دانشمندان هسته‌ای مجبور به اعتراف تلویزیونی شدند که بعدا مشخص شد این اعترافات غیرواقعی بوده‌اند.)

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: اگر بنا است اعترافاتی از روح‌الله زم بگیرند باید با روش درست انجام شده و آن قضیه دیگر تکرار نشود.

وی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید این اطلاعات به چه میزان می‌تواند در بحث شناسایی رسانه‌ها و کانال‌های معاندین و همچنین شبکه‌های جاسوسی داخل و خارج کشور کمک‌کننده باشد، اظهار داشت: قطعاً باید مشخص شود منابع خبری «زم» چه کسانی و احیاناً چه نهادهایی بودند.

مطهری ادامه داد:‌ اخباری که سرشبکه آمدنیوز منتشر می‌کرد نشان می‌داد که از درون نظام اطلاع دارد و این اخبار از درون نهادهای حکومت به آنجا ارسال می‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس افزود: بنابراین با معرفی منابع اخبار زم، بسیاری از مسائل روشن خواهد شد.

میرزایی: نباید از زم برای تسویه حساب سیاسی استفاده شود

هشدار مطهری درباره بازجویی از روح‌الله زمجلال میرزایی، دیگر نماینده مجلس نیز با اشاره به دستگیری روح الله زم، موسس آمدنیوز بیان کرد: روح الله زم، عملیات رسانه‌ای گسترده‌ای را با استفاده از اخباری که به دست آن می‌رسید علیه نظام جمهوری اسلامی در پیش گرفته بود و اینگونه نبود که بدون اطلاعات موثق صحبت کند. گروهی در داخل کشور که دسترسی قوی به اطلاعات داشتند، اسرار و اطلاعات کشور را که امانت بود و صرفا در سطوح حاکمیتی از آنها استفاده می‌شد، در اختیار او قرار داده و بعضا برای تسویه‌حساب‌های سیاسی نیز از او استفاده می‌کردند.

نماینده ایلام در مجلس گفته است: اقدام سپاه در دستگیری روح الله زم بسیار ارزشمند بوده و قابل تقدیر است. اما نباید اجازه داد تا در ادامه مسیر اشتباهی پیش گرفته شود. آقای رئیسی در واکنش به دستگیری روح الله زم اعلام کردند که قوه قضاییه مسیر قضایی قاطعانه و عادلانه را برای رسیدگی به پرونده این شبکه پیش خواهد گرفت، که تمام فعالان سیاسی و افرادی که دغدغه ثبات و امنیت کشور را دارند، حواستار پیمودن این مسیر هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: اما برخی از واکنش‌ها احتمال جهت دادن به این ماجرا برای تسویه حساب‌های سیاسی را در ذهن تقویت می‌کند. واکنش مدیر مسئول برخی از روزنامه‌ها نشان می‌دهد که گروهی به دنبال پیدا کردن سرنخی برای استفاده سیاسی از این ماجرا و تخریب رقبای خود هستند و در حقیقت به دنبال منبع اصلی و سرچشمه اصلی که اطلاعات را به آن ها داده است، نیستند.

میرزایی در ادامه با تاکید بر اینکه باید سرچشمه اصلی اطلاع رسانی به این گروه رسانه‌ای معاند پیدا شود، گفت: نباید در ادامه راه به سمتی برویم که به طور قطره چکانی اطلاعاتی از روح الله زم گرفته و در راستای تخریب یک فرد یا جریان سیاسی از آن استفاده کنیم. باید به دنبال سرچشمه اصلی باشیم. باید اجازه داد دستگاه قضایی به صورت عادلانه به پرونده این شبکه رسیدگی کند و نیازی نیست از الان برای یکدیگر خط و نشان بکشیم.

وی در پایان افزود: مشخص است افرادی که به این شبکه اطلاع می‌رساندند، خودی بوده‌اند اما باید اجازه داد روال قضایی طی شود و این افراد شناسایی شده و احضار شوند و دلایل این موضوع روشن گردد. برخی از جریانات که امروز انگشت اشاره به سمت آن ها رفته است، دسترسی چندانی به اخبار و اطلاعات ندارند. باید اجازه داد قوه قضاییه عادلانه این موضوع را پیش ببرد.
انتشار یافته: ۱۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
چرا نه !!!!؟؟؟؟
fana
|
-
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
همه خبر هایی که این آقازاده از خود راضی می داد به کنار!!!
دوستان بفرمایید اخبار اعترافات طبری (نوچه صادق لاریجانی) از زندان اوین را کی به دست این بچه لوس می رساند.

مطمئنا انتظار ندارید که هر جوابی بدهید قانع شویم
محمد اسماعیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
خب مشخصه حسابی گرخیدین.
چون در زمان انتخابات ریاست جمهوری و مجلس حسابی از دولت و لیست امید حمایت میکرد.
محسن
|
-
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
متاسفانه آمد نیوز و امثال اینها زاییده تفکر تمامیت خواهی همچون آملی لاریجانی در قوه قضاییه بود او افتخار این را دارد تنها رئیس قوه ای قضاییه ای است که بعد از رفتنش دم و دستگاهش رابه جرم فساد برمی چینند.
بهشتی کجایی ببینی آملی بر سر عدل علی (ع) چه آورد
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
این یکی هم هنوز نگرفته محل تسویه حساب های آقایون شده است. خب وقتی طرف میاید اعتراف ی کند و فردا می رود چیز دیگری می گوید ضایع بازی است مطهری راست می گوید برادرهای محترم کاری نکنند این بنده خدا عصر یخبندان و بیگ بنگ را هم برعهده بگیرد.
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
این همه می گویند زم فلان و بهمان
فکر این را بکنید چرا رسانه های داخلی باید اینقدر سانسور شوند که مردم مرجع رسمی دریافت خبرشان کانال های غیر داخلی باشد.
گریم زم و دارو دسته او را گرفتید با شبکه هایی که مثل رادیو فردا، صدای آمریکا، بی بی سی، ایران اینترنشنال و ده ا شبکه دیگر که فقط روحیه مردم را تضعیف می کنند چه خواهید کرد.
به جای مسکن درمانی به فکر راهکار اصلی باید بود و آن آزادی رسانه ها مطابق اصل قانون اساسی است
سراج
|
-
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
سلام - آقای مطهری بهتر است دخالت نفرمایید آقایون کارشان را خوب بلدند. دست سپاه درد نکنه.
بعضی ها ترس برشان داشته، دارند ماستها را کیسه می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
حالا چرا آقاي مطهرِي در ميان اين همه موضوع بعد از مدتي كه وارد مصاحبه رسانه نشده سراغ روح الله زم ميرود را حدس بزنيد
دانشجو
|
-
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
شما نگران نباشید. قطعا همین گونه خواهد بود. در واقع بایستی مراقب بود مانند ماجرای امامی نشود.
ناشناس
|
-
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
اینکه روح الله زم است بترسید از روزی که خداوند آنها را رسوا کند
محمدحسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
سلام
صرفا جهت اطلاع،
جریان اعترافات غلط مازیار ابراهیمی را همین اطلاعات سپاه که زم را گرفتند، کشف نمودند. لذا دوستان زم نمی خواهد بی خودی اطلاعات دروغ منتشر نمایند. آنهایی که بی گناهی مازیار را ثابت کردند، حالا دارند از زم بازجویی می نمایند و مطمئناً اطلاعات صحیحی به دست خواهند آورد.
با آرزوی انتشار اخبار صحیح، چون روز حساب نزدیک است.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
احسنت
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری