کد خبر: ۲۲۸۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کسانی که به قصد زیارت اربعین از خانه خود خارج شده اند ثواب زیارت را خواهند برد، گفت: از زائران اربعین می خواهیم به انجام زیارت کوتاه بسنده کنند.
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کسانی که به قصد زیارت اربعین از خانه خود خارج شده اند ثواب زیارت را خواهند برد، گفت: از زائران اربعین می خواهیم به انجام زیارت کوتاه بسنده کنند.

حجت الاسلام حسین مختاری در گفت و گو با مهر در ارتباط با فضیلت زیارت اربعین حسینی قبل از روز اربعین، اظهار داشت: در احادیث اسلام زیارت اربعین مورد تأکید قرار گرفته و حتی یکی از نشانه های مؤمن شمرده شده است.

وی با بیان اینکه از همین رو مردم عراق از چندین قرن پیش توجه خاصی به انجام این زیارت داشته اند، بیان کرد: با توجه به فراهم شدن شرایط زیارت عتبات عالیات در سال های اخیر این زیارت در بین مردم ایران نیز رواج پیدا کرده و امسال شور عاشقان حسینی به اوج خود رسیده است.

امام جمعه موقت بیرجند با تأکید بر اینکه بر اساس آموزه های دینی مهمترین چیز در عبادت نیت است، عنوان داشت: از همین رو همین که زائران اربعین به قصد زیارت از خانه خارج و مشقت و رنج سفر را به جان می خرند از ثواب زیارت اربعین بهره مند می شوند.

مختاری با بیان اینکه کسانی که قصد برگشت قبل از رو اربعین را دارند، قصدشان بی توجهی به زیارت اربعین نیست، بیان داشت: رضایت خدا در حفظ ایمنی و راحتی خلق خدا است و از همین رو کسانی که به قصد ایجاد فضا و جلوگیری از خطرهای احتمالی قبل از روز اربعین از زیارت برمی گردند، ثواب زیارت اربعین را خواهند داشت.

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال شاهد حضور بی سابقه دوست داران اباعبدالله(ع) در همایش بزرگ اربعین هستیم و از طرفی کمبود امکانات برای پذیرایی و اسکان زائران در آن طرف مرز وجود دارد،  برای اینکه فضای برای حضور دیگر زائران فراهم شده و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود از زائران درخواست داریم زیارت کوتاه انجام دهند.

امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: نباید در مسائل عبادی ظاهر بین باشیم بلکه باید به باطن اعمال و انگیزه ها توجه کنیم و در زیارت اربعین نیز تنها قصد زیارت مهم خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری