کد خبر: ۲۲۸۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۴
بیانیه کردها بعد از توافق با ارتش سوریه: ترکیه بدترین جرایم را در حق ما داشته است/ با ارتش سوریه برای حفظ مرزها به توافق رسیدیم
نیروهای دموکراتیک سوریه بعد از توافق با ارتش این کشور بیانیه ای را صادر کردند.

به گزارش اعتدال و به نقل از المیادین، سرانجام وساطت روسیه جواب داد و نیروهای سوریه دموکراتیک با ارتش این کشور سر میز مذاکره نشستند و به توافق رسیدند که بخشی از مناطق تحت فرمان دولت خودخوانده کردها به ارتش سوریه داده شود.

نیروهای سوریه دموکراتیک بعد از توافق با ارتش سوریه بیانیه ای را صادر کردند.

در این بیانیه آمده است: ارتش سوریه در منبج استقرار و انتشار یافته است تا جایکه از دو روستای جاموس و وریده تا مرزها حضور دارند. پروسه ما در شمال شرق سوریه دعوت به جدایی نمی کند بلکه همچنان به دنبال راه حل سیاسی هستیم.

در ادامه بیانیه آمده است: ما به کشورهای همجوار حتی  ترکیه نه تجاوزی داشته ایم و نه تهدیدی انجام داده ایم اما آنها همیشه ما را به تروریست بودن متهم می کنند. ترکیه از ابتدای بحران در سوریه  در انتشار تروریسم در منطقه نقش داشته است. ترکیه در ۵ روز اخیر بدترین نوع جرایم را در حق غیر نظامیان بی دفاع داشته است و نیروهای "قسد” برابر آنها ایستاده است. برای مقابله با تجاوز ترکیه با ارتش سوریه که وظیفه حمایت از مرزها را دارد به توافق رسیده ایم.

از آغاز حمله نظامی ترکیه به سوریه ۵ روز می گذرد و ارتش ترکیه در این پنج روز بارها شهرهای شمال این کشور را بمباران کرده است و این جنگ علاوه بر زبان مالی و جانی آواره گان زیادی هم داشته است که باعث نگرانی کشورهای همجوار شده است.

منبع: شفقنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری