کد خبر: ۲۲۸۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: طی شبانه روز گذشته ۷۱ هزار و ۵۹۸ نفر از مرز مهران تردد کردند.
معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: طی شبانه روز گذشته ۷۱ هزار و ۵۹۸ نفر از مرز مهران تردد کردند.

محمد حسنی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از این میزان تردد زائران ۶۹ هزار و ۲۸۸ زائر ایرانی و مابقی مربوط به زائران خارجی بوده که از طریق مرز مهران (ورود و خروج) داشته‌اند.

به گزارش شفقنا به نقل از ایرنا، وی بیشترین میزان تردد زائران را در این مدت (شبانه روز گذشته) مربوط به خروج زائران با ۵۹ هزار و ۷۰۴ نفر بیان و اظهار کرد: هر لحظه به کنگره بزرگ اربعین حسینی نزدیکتر می‌شویم به تعداد زائران در مرز مهران افزوده می‌شود.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام از ثبت تردد چهار میلیون و ۷۵۰ هزار خودرو در استان ایلام در بازه زمانی ابتدای ماه محرم تاکنون خبر داد و یادآور شد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۲ درصد افزایش داشته است.

حسنی، پرترددترین محورهای استان ایلام را در این مدت (ابتدای ماه محرم تاکنون) محور ایلام – صالح آباد – مهران بیان کرد و گفت: این میزان تردد نیز به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش بینی می شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۵۰ هزار نفر از مرز مهران راهی عتبات عالیات می شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری