کد خبر: ۲۲۷۸۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
پیشکسوت والیبال ایران گفت: تیم خسته‌ای داریم و دیدگاه کولاکوویچ نسبت به والیبال ایران اشتباه است.
پیشکسوت والیبال ایران گفت: تیم خسته‌ای داریم و دیدگاه کولاکوویچ نسبت به والیبال ایران اشتباه است.

ابراهیم وطن‌پرست در گفت و گو با ایسنا، درباره شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل مصر در روز دوم رقابت‌های جام جهانی اظهار کرد: می‌توان گفت ین باخت تلنگر جدی به والیبال ایران بود. تیم ما در سطح جهانی از جمله مدعیان است و همان‌طور که دیدید این باخت نیاز به ریشه‌یابی دارد. قطعا باخت مقابل مصر برای هیچ کس قابل قبول نیست و این یک درخواست منطقی است. اگر به عقب برگردیم به این موضوع می‌رسیم که امسال سال فشرده‌ای برای والیبال جهان و خصوصا ایران بوده، چرا که تنها شش یا هفت بازیکن ما سه تورنمنت سخت را پشت سر گذاشته‌اند و الان هم در جام‌جهانی بازی می‌کنند.

وی افزود: ما لیگ ملت‌ها، انتخابی المپیک، قهرمانی آسیا و اکنون جام جهانی را پشت سر می‌گذاریم، همان‌طور که می‌دانید در رقابت‌های لیگ ملت‌ها هفت یا هشت بازیکن ما از بازی اول تا آخرین بازی فینال بازی کردند و این موضوع فشار زیادی را به آنها وارد کرد. همین موضوع تا انتخابی المپیک و قهرمانی آسیا هم ادامه داشت. مساله روانی و جسمی دلیل اصلی شرایط فعلی تیم ملی والیبال ایران است. بازیکنان ما پنج شش ماه است مداوم در اردو هستند و به مسابقات مختلف اعزام می‌شوند. این موضوع آنها را از نظر جسمی و روحی تخلیه کرده است، به گونه‌ای که بازیکنان ما بازی‌زده شده‌اند و از نظر جسمی خسته هستند.

کارشناس والیبال ایران ادامه داد: مطمئن باشید این موضوع باید از ابتدا مدیریت می‌شد چرا که الان بازیکنان ما روحیه جنگندگی و انرژی کافی برای ارائه‌ی یک بازی خوب مقابل حریفان را ندارند. با این حال همان‌طور که گفتم باخت مقابل مصر تلنگر جدی بود تا خود را از پیش برنده ندانیم. کارشناسان ما انتقادات زیادی به این نحوه اعزام تیم به رقابت‌ها داشتند، اما متاسفانه کسی به آنها توجه نکرد. بهتر بود به جوانان خود فرصت دهیم تا تیم اصلی ما توان و روحیه کافی برای رقابت‌های مختلف را داشته باشند.

وطن‌پرست در پاسخ به این سوال که چرا کولاکوویچ به انتقادات اهالی والیبال مبنی بر فرصت دادن به جوانان توجهی نمی‌کند، توضیح داد: از نظر من این موضوع به شناخت و دیدگاه کولاکوویچ نسبت به والیبال ایران برمی‌گردد. او حس می‌کند والیبال ایران و مسئولان فدراسیون نتیجه‌گرا هستند و اگر بتواند نتایج خوبی را در مسابقات مختلف بگیرد از او راضی خواهند بود که اشتباه است، باید بدانیم قهرمانی در آسیا در چنین شرایطی به درد ما نمی‌خورد. جوانان ما می‌توانستند در آسیا حداقل عنوان دوم یا سومی را کسب کنند، اما در عوض می‌دانستیم که بازیکنان اصلی استراحت کرده و روحیه خود برای جنگندگی را به دست آورده‌اند. برنامه‌ریزی ما باید برای المپیک ۲۰۲۰ باشد و این موضوع با بازی دادن به تنها شش، هفت و نهایتا هشت بازیکن قابل دسترس نیست. باید در بازی‌های مختلف به بازیکنان جوان‌تر هم میدان دهیم تا آماده بازی‌های بزرگتر شوند.

پیشکسوت والیبال ایران در پایان اظهار کرد: همان‌طور که دیدید در بازی امروز تیم خسته‌ای داشتیم و این موضوع نشان‌دهنده برنامه‌ریزی اشتباه است. ما نیز باید همانند تیم‌های اروپایی همچون روسیه که با برنامه‌ریزی دقیق چهار تیم مختلف را به چهار تورنمنت مختلف اعزام کرد عمل کنیم. ۲۵ بازیکن ما به تیم ملی دعوت شدند اما تنها با هفت نفر اصلی بازی می‌کنیم. سرمربی و فدراسیون باید بدانند در حال حاضر نیاز ما استفاده از همه ظرفیت والیبال کشور است تا آینده‌سازی کنیم. اگر موفقیت پایدار می‌خواهیم باید به همه ظرفیت‌ها نگاه ویژه کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری