کد خبر: ۲۲۷۸۸۳
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
درخشش آرتور ملو، ستاره برزیلی بارسلونا در جریان پیروزی 2-1 این تیم مقابل اینتر نشان داد که او بار دیگر به روزهای اوج خود نزدیک می‌شود.
درخشش آرتور ملو، ستاره برزیلی بارسلونا در جریان پیروزی 2-1 این تیم مقابل اینتر نشان داد که او بار دیگر به روزهای اوج خود نزدیک می‌شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ورزش سه، آرتور ملو ستاره برزیلی در سال 2017 در تیم گرمیوی این کشور درخشید و بلافاصله به یکی از پرخواهان‌ترین فوتبالیست‌های آمریکای جنوبی تبدیل شد. درخشش او باعث شد بارسلونا برای جذب این ستاره برزیلی نهایت تلاش خود را به کار بسته و در نهایت آرتور را با قراردادی 34 میلیون دلاری راهی نوکمپ کند.

مدیران بارسا نسبت به این استعداد برزیلی آنقدر خوش‌بین بودند که روند ورود او به ترکیب تیم را سرعت بخشیدند تا آرتور از شروع فصل گذشته بتواند با پیراهن آبی اناری بازی کند. آرتور برزیل را ترک کرده و به محض ورود به کاتالونیا به بازیکن فیکس ارنستو والورده تبدیل شد.

آرتور در اولین بازی کامل خود با پیراهن بارسلونا در دیدار بارسا و تاتنهام در ومبلی به میدان رفت و نمایش خوبی داشت. ستاره برزیلی در  جریان پیروزی خردکننده 5-1 بارسلونا مقابل رئال مادرید هم نمایش خیره‌کننده‌ای داشت و توانست لوکا مودریچ و تونی کروس، ستاره‌های خط میانی رئال را از جریان بازی خارج کند.

همه چیز برای آرتور خوب پیش می‌رفت تا اینکه نوبت به سفر او به پاریس رسید. آرتور برای شرکت در مهمانی جشن تولد دوست صمیمی‌اش نیمار به پاریس رفت، آن هم درست چند روز قبل از دیدار حساس بارسا مقابل حریف سنتی‌اش رئال مادرید در نیمه‌نهایی کوپا دل‌ری. این سفر آرتور برای شرکت در جشن تولد نیمار که مدیران و بازیکنان ارشد بارسا دل خوشی از او نداشتند آرتور را به حاشیه برد اما چیزی که تیر خلاص را به او شلیک کرد مصدومیت از ناحیه همسترینگ بود که باعث شد ستاره برزیلی دست کم سه تا چهار هفته از میادین به دور باشد و عملا از ترکیب اصلی بارسا فاصله بگیرد.

بعد از حضور موفق آرتور در کوپا آمه‌ریکا او از شروع فصل جاری توسط والورده نیمکت‌نشین شد چرا که والورده سعی داشت برای سازگار کردن خط میانی خود با ستاره جدیدش فرانکی دی‌یونگ 82 میلیون دلاری از ترکیب‌های متفاوتی در میانه میدان استفاده کند و آرتور در نقشه‌های او جایی نداشت. وقتی بارسلونا بدترین شروع فصل را در 25 سال اخیر تجربه کرد اما منتقدین عدم استفاده از آرتور را به عنوان یکی از اشتباهات بزرگ والورده مطرح کردند.

در نهایت والورده تصمیم گرفت به ستاره برزیلی‌اش میدان بدهد و او در زمانی که لیونل مسی مصدوم بود و نمی‌توانست برای بارسا به میدان برود نشان داد که چه قابلیتی دارد. آرتور که دوباره توانسته بود اعتماد سرمربی‌ و بازیکنان بارسا را بدست بیاورد در بازی دیشب بارسا مقابل اینتر، در کنار فرانکی دی یونگ حاکمیت بارسا بر میانه میدان را مستحکم کرده و نقش مهمی در پیروزی کاتالان‌ها داشت. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری