کد خبر: ۲۲۷۸۰۹
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
روز گذشته سردار سلامی اظهار داشت: ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رویا نبوده و هدفی دست یافتنی است. این بخش از اظهارات فرمانده سپاه بلافاصله در رسانه های بین المللی پوشش داشت.
فرمانده کل سپاه روز گذشته با تاکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده اند و ذخایر راهبردی آنها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.

به گزارش اعتدال به نقل از سپاه نیوز، سردار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولین سپاه، مفاهیم قدرت و مقاومت را متفاوت از یکدیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها شاید از قدرت و ابزارهای تهاجمی برخوردار باشند اما در برابر هر تهاجمی شکننده هستند که رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی را می توان از مصادیق آن دانست .

وی در ادامه تصریح کرد: ما در گام  اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رویا نبوده و هدفی دست یافتنی است.

این بخش از اظهارات فرمانده سپاه بازتاب وسیعی در رسانه های خارجی داشت و توسط برخی از رسانه ها پوشش داده شد:

بازتاب ژنرال ارشد ایرانی می گوید نابودی اسرائیل یک هدف قابل دستیابی است

دیلی میل به نقل از رسانه های داخلی می نویسد: ژنرال ارشد ایرانی روز دوشنبه گفت كه از بین بردن اسرائیل یك "هدف قابل دستیابی" است.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران ایران، گفت: "این رژیم شیطانی باید از نقشه پاک شود و این دیگر یک رویا نیست [بلکه] این یک هدف قابل دستیابی است."

وی گفت: پس از "چهار دهه پس از انقلاب اسلامی ایران ،" ما موفق شده ایم توانایی تخریب رژیم جعلی صهیونیستی را بدست آوریم. "

دیلی میل در ادامه می افزاید: گرچه چنین اظهارنظرهایی غیر عادی تلقی نمی گردد، اما در میان تنش های پیش آمده در منطقه خاورمیانه و همچنین برنامه هسته ای ایران، می تواند ترس از درگیری را افزایش دهد.

بازتاب فرمانده کل سپاه: ظرفیت انهدام اسرائیل فراهم است

رادیو فردا نیز نوشت: فرمانده کل سپاه پاسداران می‌گوید جمهوری اسلامی «ظرفیت نابودی» اسرائیل را فراهم کرده و باید این «رژیم» از «جغرافیای عالم حذف شود». ژنرال حسین سلامی که در مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه سخن می‌گفت تاکید کرد که این موضوع «هدفی دست‌یافتنی است».

سلامی همچنین گفت: «ما در گام دوم به بسیج جهانی اسلام می‌اندیشیم. گام دوم انقلاب گام بر هم زدن صورت فلکی قدرت به نفع انقلاب است و انقلاب اسلامی ایران بر فراز آن خواهد بود.»

رادیو فردا این بخش از اظهارات سلامی را در برابر مصاحبه سال گذشته محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در گفت و گو با هفته‌نامه لوپوئن فرانسه دانست و نوشت با این حال محمد جواد ظریف، سال گذشته تهدید به «محو» اسرائیل از سوی مقام‌های جمهوری اسلامی را تکذیب کرده بود.

ظریف گفته بود: "درباره آنچه که به ما مربوط می شود... ما چه موقع گفتیم که اسرائیل را نابود می کنیم؟ فقط یک نفر را پیدا کنید و به ما نشان دهید که این حرف را زده باشد. هیچ کس چنین حرفی نزده است. حتی رئیس جمهور سابق، محمود احمدی نژاد نیز چنین حرفی نزده است. وی حرف امام را یادآوری کرد که گفته بود: "اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود ". وی (برخلاف نتانیاهو که می‌گوید ما ایران را نابود می کنیم) هیچگاه نگفته بود که "ایران می خواهد اسراییل را نابود کند! ". وی گفته بود که اسرائیل با این سیاست هایی که دنبال می کند به این سرنوشت مبتلا خواهد شد."


بازتاب فرمانده سپاه پاسداران ایران: نابود کردن اسرائیل اکنون یک رویا نیست بلکه یک هدف "قابل دستیابی" است

خبرگزاری تایمز اسرائیل نیز گزارش داد: فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران روز دوشنبه گفت که نابودی اسرائیل اکنون یک "هدف قابل دستیابی" است.

سرلشکر حسین سلامی گفت: پس از "چهار دهه پس از انقلاب اسلامی ایران ،" ما موفق شده ایم توانایی نابودی رژیم جعلی صهیونیستی را بدست آوریم. "

سلامی گفت: "این رژیم شیطانی باید از نقشه پاک شود و این دیگر یک رویا نیست [بلکه] این یک هدف دست یافتنی است."

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احسان
|
-
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
0
0
به امیدپیروزی سپاه اسلام بر صهیونیزم جهانی واقامه ی نماز درمسجدالاقصی بایاری خداوند متعال به تدبیر مقام معظم رهبری و همت سربازان سپاه قدرتمندایران اسلامی اندکی صبرسحرنزدیک است
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
0
0
دستور امام ( ره ) كه فرمودند : اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود ، انشاءالله به دست توانمند نيروهاي مؤمن و انقلابي انجام خواهد شد . بميرند كساني كه نمي خواهند توان اسلام را باور كنند .
کاظم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
0
0
ان شالله
ما پا در رکاب هستیم ...
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری