کد خبر: ۲۲۷۵۷۹
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
"امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه و "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس به طور اتفاقی، همزمان با "حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.
"امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه و "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس به طور اتفاقی، همزمان با "حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.

به گزارش اعتدال، بوریس جانسون که طبق برنامه قرار بود با حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دیدار کند، به طور اتفاقی با حضور برنامه ریزی نشده امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه مواجه شد و دقایقی به صورت سه جانبه با رئیس جمهوری اسلامی ایران دیدار کردند.
این دومین بار است که مکرون در نیویورک به دیدار رئیس جمهوری ایران آمد. 

مکرون در این دیدار سه جانبه گفت؛ باید برای کاهش تنش ها از فرصت حضور در نیویورک استفاده کرد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد ملاقات دوباره مکرون و حسن روحانی، با حضور بوریس جانسون همراه شد و امانوئل مکرون از روحانی خواست که با پرزیدنت ترامپ دیدار کند.

 مکرون در این دیدار به حسن روحانی گفت که رفتن روحانی از آمریکا بدون ملاقات با پرزیدنت ترامپ از دست دادن یک فرصت است؛ چرا که روحانی به این زودی به آمریکا باز نمی گردد و ترامپ نیز به ایران سفر نمی کند، بنابراین آنها باید همین حالا ملاقات کنند.

رویترز نوشت که بوریس جانسون نیز این نظر ماکرون را تایید کرد.

رئیس جمهوری فرانسه که در ماه های اخیر تلاش‌های میانجیگرانه‌ای برای حفظ برجام و کاهش تنش میان ایران و آمریکا برداشته است، شامگاه دوشنبه نیز با روحانی به مدت یکساعت و ۴۵ دقیقه دیدار کرد.

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهوری نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت:

«مکرون رئیس جمهور فرانسه بعد از دیدار شب گذشته، دقایقی پیش و بدون هماهنگی قبلی باردیگر برای گفت‌وگو به محل اقامت دکتر ‎روحانی آمد.

حین صحبت آنها، بوریس ‎جانسون نخست وزیر انگلیس هم جمع سران را برای دقایقی سه نفره کرد، مکرون رفت.

البته دیدار جانسون ازقبل برنامه ریزی شده بود.»

‎نکته مهم این که مکرون پیش از رفتن به هتل محل استقرار روحانی، با دونالد ترامپ، دیدار کرده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری