کد خبر: ۲۲۷۵۵۹
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵
آویگدور اسکین در رگنیوم چاپ روسیه در تحلیل حملات به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان نوشت:

در ایران، اذعان دارند که حمله علیه پالایشگاه های نفتی عربستان سعودی توسط آنان انجام شده است. آیت الله خاتمی، امام جمعه تهران، و سید احمد علم الهدی، نماینده رهبر دینی ایران در استان خراسان، در سخنرانی های خود به قرار داشتن تهران در پشت حملات اخیر علیه عربستان سعودی اشاره کرده اند. آنان با افتخار، از توسعه طلبی های ایران در یمن، لبنان، نوار غزه و عراق سخن گفته اند. اما، رسانه های گروهی ایران در اعلام این خبر که رژیم این کشور در حملات علیه پالایشگاه های نفتی عربستان سعودی دست داشته، تعجیلی نشان نمی دهند.

در حال حاضر، وزارت امور خارجه ایران تلاش می کند، سطح این بحران جنجال برانگیز را پایین آورد. اما، باید گفت که رژیم آیت الله ها نشان داده که قادر است، گام های مهمی را اتخاذ کند. تهران نشان داده که می تواند در هر لحظه ممکنی، دست به حمله بزند. این کشور همچنین، نشان داده که قابلیت ریسک دارد.

در چنین شرایطی، دیپلمات های ایرانی می توانند از موضع قدرت وارد عمل و سخن شوند. آنان برای ریسک آمادگی دارند، اما یاران اروپایی ایران چنین قابلیتی از خود نشان نداده است.

و اما، چرا آیت الله خامنه ای اجازه داده تا امامان جمعه به این آشکاری، از دست داشتن ایران در حملات علیه عربستان سعودی سخن بگویند؟ وزارت امور خارجه ایران دست داشتن این کشور در حملات اخیر را به شدت، تکذیب می کند. شاید این سخنان اخیر امامان جمعه نشانگر اختلاف نظرات میان اصول گرایان و اصلاح طلبان باشد. اما، باید گفت که اگر این امامان جمعه چنین موضوعی را اعلام می کنند، در آنصورت قطعا، ایران در حملات اخیر دست داشته و قطعا، آیت الله علی خامنه ای، رهبر دینی ایران، به آنان اجازه سخن گفتن در این خصوص را صادر کرده است.

در حال حاضر، مساله، واکنش دونالد ترامپ می باشد. مشخص نیست که آیا پرزیدنت ترامپ به جای حمله نظامی علیه ایران، راه جایگزینی را انتخاب خواهد کرد، یا خیر.
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
123
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
0
0
دشمن ما و مردم در خارج از سرزمین ما نیست هر کسی بر ضد منافع ملی و چوب لای چرخ اقتدار و پیشرفت و عزت ایران و ایرانی بکنه دشمنه مومن جاهل سرباز دشمنه هرچی تا حالا چشیدیمو کشیدیم از صدقه سره نادانهای همه چیز دانه!
نظر
|
-
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
0
0
بادوستان مروت با دشمنان مدارا نیازی به گفتن نبود
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری