کد خبر: ۲۲۷۳۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲
آخرین آمار مصدومان و کشته‌شدگان حادثه تصادف صبح امروز یک دستگاه مینی‌بوس با یک دستگاه تریلی در استان گلستان تا کنون ۱۸ مصدوم و 13 کشته اعلام شده است.
تصادف تریلی حامل سیمان با مینی بوس در استان گلستان، گنبد کاووس، منجر به انفجار و آتش سوزی دو خودرو شد. در این حادثه تاکنون 8 نفر جان خود را از دست داده و 18 نفر هم مصدوم شده اند.

به گزارش اعتدال؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گلستان گفت: ساعت 7 صبح امروز یک دستگاه خودروی تریلی حامل سیمان و یک دستگاه مینی بوس در گنبد کاووس-اینچه برون سه راهی اینچه برون به گنبد، روستای قره ماخر، با یکدیگر برخورد کردند که بر اثر آن 26 نفر دچار حادثه شدند.

دکتر هروی افزود: براثر انفجار و آتش سوزی دو خودرو تاکنون 8 نفر جان خود را در صحنه از دست داده و 18 نفر هم مصدوم شده اند و احتمال افزایش تعداد فوت شدگان حادثه وجود دارد.

به گفته هروی، 10 نجاتگر هلال احمر استان در قالب سه تیم امدادی، یک دستگاه آمبولانس و یک ست نجات در این حادثه به کارگیری شده و مصدومان نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.


براساس آمار پایگاه امداد ونجات، از آغاز طرح نوروزی امداد و نجات جاده ایی تا کنون، این سی و ششمین تصادف در این محور است.

رئیس سازمان اورژانس کشور نیز گفت: این حادثه حدود ساعت ۷:۰۲ دقیقه صبح امروز (شنبه) در محور گنبد – اینچه برون رخ داد.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه هشت نفر جان باختند و ١٨ نفر مصدوم شدند که با اقدامات درمانی تکنسین‌های اورژانس به بیمارستان انتقال داده شدند.

از 18 مصدوم حادثه، دو مصدوم (خانم ٣٨ ساله و کودک ١.٥ ساله) با بالگرد اورژانس هوایی انتقال داده شدند.

8 کشته در تصادف مینی بوس و تریلی در گلستان+ عکس

آخرین آمار تصادف مینی‌بوس در گنبدکاووس

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویزه گنبدکاووس در شرق استان گلستان، آخرین آمار مصدومان و کشته‌شدگان حادثه تصادف صبح امروز یک دستگاه مینی‌بوس با یک دستگاه تریلی در این شهرستان را ۱۸ مصدوم و هشت کشته اعلام کرد.

عبدالقدیر کریمی اظهار داشت: برخورد یک دستگاه تریلی حامل سیمان که از سمت گنبدکاووس به سمت اینچه برون در حرکت بوده با یک دستگاه مینی‌بوس که از سمت شهرستان مراوه تپه به گنبدکاووس درحرکت بوده، منجر به آتش سوزی مینی بوس شد.

وی افزود: این حادثه ساعت هفت صبح امروز رخ داد و پنج دقیقه بعد از آن، ابتدا نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و سپس اورژانس ۱۱۵ در محل حاضر و اقدام به انتقال مصدومان و کشته‌شدگان این حادثه به مراکز درمانی گنبدکاووس نمودند.

کریمی اضافه کرد: از مجموع ۱۸ مصدوم این حادثه که ۱۴ نفر خانم و چهار نفر آقا هستند، ۱۱ نفر آنها بزرگسال و هفت نفر کودک می‌باشند که هم اکنون تحت درمان قرار دارند.

وی تصریح کرد: هشت نفر فوت شده این حادثه مرگبار به علت سوختگی فعلا قابل شناسایی نیستند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با تکذیب برخی آمار از تعدادکشته شدگان و مصدومان این حادثه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی که بیشتر از آمار واقعی اعلام شده است، از مردم خواست اخبار را از مراجع خبری رسمی پیگیری نمایند.

درهمین پیوند استاندار گلستان نیز از متولیان دانشگاه علوم پزشکی این استان درخواست کرده تا به صورت ویژه به وضعیت مصدومان این حادثه رسیدگی شود.

سرگرد علی اصغر آشور فارسیانی فرمانده پلیس راه گنبدکاووس - مراوه‌تپه نیز علت حادثه را خواب آلودگی راننده تریلی و انحراف به چپ آن اعلام کرد.


افزایش شمار کشته های تصادف تریلی با مینی‌بوس به ۱۳ نفر

رئیس پلیس راه استان گلستان گفت: بر اثر حادثه دلخراش رانندگی در محور مراوه تپه-گنبدکاووس ۱۳ نفر کشته و ۱۸ نفر مجروح شدند.

سرهنگ علی عبدی اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف رانندگی در محور "مراوه تپه-گنبدکاووس"، بلافاصله ماموران پلیس راه و عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با حضور ماموران در محل، مشاهده شد، یک دستگاه مینی بوس که از روستای کرند شهرستان "مراوه تپه" به سمت "علی آباد کتول" در حرکت بوده و اکثر سرنشینان آن زنان و کودکان بودند با یک دستگاه تریلی برخورد که بر اثر آن مینی بوس دچار آتش سوزی شده و متاسفانه ۱۳ نفر از سرنشینان آن فوت و ۱۸ نفر به شدت مجروح شدند.

عبدی با اشاره به اینکه مجروحان توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی گنبدکاووس منتقل شدند، تصریح کرد: علت این حادثه توسط کارشناسان انحراف به چپ تریلی بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده اعلام شده است.


آخرین وضعیت مصدومین تصادف تریلی با مینی‌بوس در گنبد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان آخرین وضعیت مصدومان حادثه تصادف رانندگی در محور مراوه تپه – گنبد را تشریح کرد.

دکتر عبدالرضا فاضل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ استان بلافاصله بعد از اطلاع از حادثه برخورد تریلی با مینی بوس در محور مراوه تپه –گنبد، با بکارگیری ۸ آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد هوایی مصدومین را به بیمارستان های گنبد انتقال دادند.

وی بیان کرد: از ۱۸ مصدوم در حال حاضر ۱۰ نفر در بیمارستان شهید مطهری گنبد بستری هستند که حال عمومی ۷ نفر از آنان رو به بهبود و سه نفر نیز اقدامات جراحی برای آنان در حال انجام است.

فاضل ادامه داد: همچنین از ۸ مصدومی که در بیمارستان خاتم الانبیای گنبد بستری هستند، فقط یک نفر نیاز به جراحی ارتوپدی دارد و حال سایر مصدومان رو به بهبود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: تمامی اقدامات درمانی در شهرستان گنبدکاووس در حال انجام است و در حال حاضر نیازی به اعزام مصدومان به مرکز استان نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری