کد خبر: ۲۲۷۰۱۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵
افزایش زوار اربعین و نیاز به خرید ارز توسط زائرین، برخی از رسانه ها با انتشار شایعه ها در مورد اسکناس دلار سعی دارند که بازار ارز را از مسیر اقتصادی خود منحرف سازند، این شایعات شامل موارد زیر میباشند:

۱) اسکناس دلار اگر مهر داشته باشد قابل استفاده نیست و ارزشی ندارد!

توضیحات: اینکه بر روی دلار مهر صرافی زده میشود هیچ اشکالی ندارد و اتفاقا دلارهایی که از کشورهای عربی و بخصوص عراق توسط توریست های عراقی وارد کشور میگردد اکثراً مهر صرافی دارند که این خود باعث اعتبار و اصالت اسکناس دلار موجود میباشد.

۲) اسکناس دلار اگر سوراخ ریز منگه داشته باشد قابل استفاده نیست و ارزشی ندارد!

توضیحات: دلارهایی که برای امور مهاجرتی وارد سفارت خانه ها میشوند اکثر با استفاده از منگنه به مدارک مورد نیاز الصاق میشود و اینکه سوراخ ریز منگه بر روی آن باشد نیز خود اعتباری است برای اینکه اسکناس دلار از اصالت کافی برخوردار میباشد زیرا در سفارتخانه های خارجی اصالت آن تایید شده است.

۳) اسکناس دلار اگر بر روی آن با خودکار نوشته شده باشد اعتبار ندارد!

توضیحات: اسکناس دلار نیز مانند سایر پول های رایج دنیا میباشد و حتی اگر بر روی آن نوشته ای با خودکار باشد هیچگونه تاثیری بر ارزش آن نداشته است.

در حالت کلی اسکناس دلار آمریکا حتی اگر تا ۵۱ درصد آن فقط سالم باشد توسط بانک مرکزی آمریکا قابل قبول است و تعویض خواهد گردید و اینگونه شایعات که دلار اگر مهر داشته باشد، منگنه خورده باشد یا مقداری پاره شده باشد اعتبار ندارد غیرواقعی بوده که توسط برخی رسانه ها در حال انتشار میباشد.

در ایران فقط دلار سفید (دلار با تاریخ ۲۰۰۶ به پایین) حدود ۲۰۰ تومان ارزانتر از دلار آبی (دلار جدید از سال ۲۰۰۹ به بعد) میباشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری