کد خبر: ۲۲۶۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۲
در ذهن مردم این دید هست که فساد به صورت سیستماتیک در کشور وجود دارد. در حال حاضر در ذهن مردم جا افتاده است که همه آدم ها به منافع خودشان فکر می کنند و تا هزینه نکنند کارشان راه نمی افتد. بنابراین علنی شدن دادگاهها کمک می کند که جامعه هوشیار باشد و هم مجرمین متوجه شوند که یک روزی ممکن است که اینگونه آبرویشان به صورت علنی برود.
سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار اعتدال روند مبارزه با فساد را مناسب عنوان کرد و گفت: مبارزه با فساد ضرورت تمامی نظام های سیاسی است و این حرکتی که در حال حاضر در کشور آغاز شده و سردمدار آن قوه قضاییه است، حرکت امیدوار کننده ای است.

او ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم زمانیکه به میان مردم می روم شاهد هستم که مردم از روند مبارزه با فساد استقبال می کنند وعنوان می کنند که رئیسی خیلی خوب اقدام کرده است. این موضوع نشان می دهد که مردم بسیار خوشحال هستند و اعتمادشان دارد جلب می شود که اگر کسی خلاف کند با آن خلاف برخورد می شود.

این نماینده مجلس، تاکیدکرد: منتها همه فکر می کنند در مبارزه با فساد باید با شخصی برخورد شود که 100 میلیارد، 50 میلیارد و... خلاف کرده است. در حالیکه خلاف خلاف است و مهم نیست که مبلغ آن چقدر است. اگر لازم است که مفاهیم تعریف شود بهتر است که باز تعریف انجام شود.

نقوی حسینی در خصوص اینکه آیا برگزاری علنی دادگاهها شائبه سیستماتیک بودن فساد را در اذهان عمومی ایجاد نمی کند؟ گفت: در ذهن مردم این دید هست که فساد به صورت سیستماتیک در کشور وجود دارد. در حال حاضر در ذهن مردم جا افتاده است که همه آدم ها به منافع خودشان فکر می کنند و تا هزینه نکنند کارشان راه نمی افتد. بنابراین علنی شدن دادگاهها کمک می کند که جامعه هوشیار باشد و هم مجرمین متوجه شوند که یک روزی ممکن است که اینگونه آبرویشان به صورت علنی برود.

او در پایان عنوان کرد: من موافق برگزاری علنی دادگاه مجرمین اقتصادی هستم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری