کد خبر: ۲۲۶۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
ماینده مجلس در گفت و گو با اعتدال:
دولت دوازدهم در بخش سیاست خارجی کاملا پویا بوده و توانسته جایگاه ایران را در منطقه روشن تر کند.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تاکیدکرد: دولت دوازدهم در بخش سیاست خارجی کاملا پویا بوده و توانسته جایگاه ایران را در منطقه را روشن تر کند.

قاسم میرزایی نیکو نماینده دماوند و فیروزکوه و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال به اقدامات دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: دولت دوازدهم توانست تحریم عجیبی که در قبل از برجام برنامه ریزی شده بود و اجماع جهانی علیه ما را بردارد که این از اقدامات سختی بود که دولت دواردهم تاکنون انجام داده است.

او ادامه داد: در بخش مسکن و شهر سازی و راه اتفاقات خوبی در دولت دوازدهم انجام شده است. همچنین در توسعه خطوط ریلی هم اقدامات مثبتی انجام شده است. در حوزه خدمات، کشاورزی و بهداشت هم اقدامات خوبی در دولت انجام شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: تمام اقدامات مثبتی که در دولت دوازدهم انجام شد به بن بست تحریم خورد و به همین دلیل ناقص اجرا شد و هنوز نیاز دارد که کمک شود. بسیاری از پروژه ها و اقداماتی که در دولت انجام شد به دلیل اینکه پشتوانه مالی ندارد به آن چشم انداز مورد نظر هنوز نرسیده است.

میرزایی نیکو، در ادامه تاکید کرد: تلاش ویژه ای در دولت انجام شده است و کاش در تلاشی که دولت انجام می دهد ارتباط ارگانیک با قوه مقننه از جمله نمایندگان و فراکسیون ها داشت. دولت مجلس را تحویل نگرفت و این یکی از نقطه ضعف های دولت بود.

او به موفقیت های دولت در بخش سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: دولت دوازدهم در بخش سیاست خارجی کاملا پویا بوده و توانسته جایگاه ایران را در منطقه روشن تر کند. اگرچه برخی نکاتی را می توان عنوان کرد که در صورت انجام آن اتفاقات بهتری رخ می داد اما به هر حال جمع بندی مجموعه های تصمیم گیر سیاست خارجی، منجر به این نتیجه شده است.

این عضو فراکسیون امید همچنین به کاهش نرخ دلار در شرایط کنونی کشور، گفت: دولت توانسته با سیاست هایی که داشت و تیمی که در تقسیم بندی اقتصادی به کار گرفت، نرخ دلار را کنترل کند البته امیدوارم که کنترل به صورت دائمی و ریشه ای باشد نه آنکه یک تنش و جریان بین المللی موجب تغییر قیمت دلار شود. البته با توجه به عدم تاثیر تنش ها در نرخ ارز، به نظر می رسد به صورت ریشه ای نرخ ارز ثبات پیدا می کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری