کد خبر: ۲۲۶۳۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۰۱
توزیع فرم بین اقشار مرفه جامعه به منظور انصراف از دریافت یارانه نقدی اقدامی ناموفق از سوی دولت است/ مبلغ یارانه‌هایی که دولت به خانوار‌ها پرداخت می‌کند به اندازه‌ای نیست که دولت بخواهد عده‌ای را ازدریافت آن منصرف کند

اعتدال یک کار‌شناس اقتصادی اعلام کرد: به دلیل نامشخص بودن سیاست‌ها و خط مشی‌های دولت اقشار پردرآمد از دریافت یارانه انصراف نخواهند داد.

علی قنبری  افزود: توزیع فرم بین اقشار مرفه جامعه به منظور انصراف از دریافت یارانه نقدی اقدامی ناموفق از سوی دولت است.

وی با بیان اینکه یارانه‌های نقدی زیر ۵ درصد نیاز افراد را تامین می‌کند یاد آور شد: مبلغ یارانه‌هایی که هم اکنون دولت به خانوار‌ها پرداخت می‌کند به اندازه‌ای نیست که دولت بخواهد عده‌ای را ازدریافت آن منصرف کند.

این کار‌شناس اقتصادی با انتقاد از روند توزیع یارانه‌های نقدی تاکید کرد: به منظور توسعه سیاست‌های اقتصادی دولت باید از ابتدای اجرای طرح بخشی از یارانه‌ها را به ۳۰ درصد از اقشار جامعه که زیر خط فقر گذران معیشت می‌کنند پرداخت و مابقی را صرف امور زیربنایی می‌کرد.

قنبری قانون هدفمندی یارانه‌ها زیر‌مجموعه طرح تحول اقتصادی عنوان کرد و گفت: ‌ آزاد‌سازی قیمت‌ها در راستای اجرای قانون هدفمندی، ‌ منجر به افزایش هزینه تولید در کشور شده و این درحالی است که تولید‌کننده نمی‌تواند اقدام به افزایش قیمت کالای تولیدی خود کند که این باعث متضرر شدن واحد‌های تولیدی و از سوی دیگر تغییر قیمت کالا‌ها در بازار شده است.

قنبری با تاکید بر اینکه قانون هدفمند‌کردن یارانه‌ها باید طی پنج سال عملیاتی شود، گفت: تسریع در آزادسازی قیمت‌ها ممکن است قانون را با مشکل مواجه کند.

وی یکی از وظایف اصلی دولت را تثبیت نرخ اشتغال موجود عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اعمال سیاست‌های نادرست اقتصادی موجب شد که به دلیل بحرانی شدن وضعیت واحدهای تولیدی مشاغل پایدار از میان بروند.

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰
0
0
اقشار پردرآمد اگر به چنین چیز هائی اعتقاد داشتند پولدار نمیشدند >. اینها گرسنه تر از بی نان ها هستند !!!
ناشناس
|
Italy
|
۰۱:۵۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۰۱
0
0
اگر اقشار پر درآمد انصراف نمی‌دهند!!!
دولت با افزایش تورم کمر حقوق بگیران و کارگران را چنان خواهد شکست که از زندگی انصراف دهند...
سیاست سرشو بشگن...تو دامنش گردوی چینی بریز که پوچه...
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری