کد خبر: ۲۲۵۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
گری لینه‌کر توانست چهار بار دروازه اسپانیا را در یک بازی دوستانه باز کند و با این کار علاوه بر شکست اسپانیا به تحقیر رئال مادرید هم بپردازد.
گری لینه‌کر توانست چهار بار دروازه اسپانیا را در یک بازی دوستانه باز کند و با این کار علاوه بر شکست اسپانیا به تحقیر رئال مادرید هم بپردازد.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، تیم ملی اسپانیا همیشه قدرتمند نبود و در گذشته تنها با شمارش تعداد بازیکنان باشگاه‌هایی همچون بارسلونا و رئال مادرید سنجیده می‌شد.  اعتماد زیادی به این تیم وجود نداشت و تنها موفقیت برخی از بازیکنان جشن گرفته می‌شد. با چنین نگرشی دیدن این تعداد شکست در طول سال‌ها عجیب نبود.

زمانی که اسپانیا و انگلیس در سال ۱۹۸۷ در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف هم رفتند احساس عموم مردم این چنین بود. در آن دوران کینتا دل بوئیتره در اوج به سر می‌برد و یکی از مهره‌های اصلی تیم ملی محسوب می‌شد. او بازیکن رئال مادرید بود. در مقابل خط حمله انگلیس را گری لینه‌کر هدایت می‌کرد. او یک گلزن توانمند بود و در بارسلونا بازی می‌کرد. بازیکن کاملی نبود اما شم گلزنی گلزنی بالایی داشت. اسپانیا بازی را با گل بوئیتره شروع کرد اما در میان گل اول تا دومش، لینه‌کر توانست چهار گل به ثمر برساند. عملکرد فوق العاده مهاجم انگلیسی با پیروزی ۴ بر ۲ تیمش به پایان رسید.

تیتر روزنامه صبح بعد " لینه کر، مسلسل" بود اما این شکست از جانب آبی اناری ها به سخره گرفته شد. تنها یک بازیکن توانست تیم کینتا دل بوئیتره را نابود کند. در آن بازی چندو، گایگو، گوردیو، میچل، سانچیس و بوتراگنیو هم حضور داشتند. سرمربی اسپانیا میگل مونیوس بود که سال‌ها به عنوان‌ بازیکن و مربی در رئال مادرید حضور داشت و به همین خاطر یک مادریدی خالص محسوب می‌شد. این اتفاق در ورزشگاه برنابئو خانه اجدادی مادریدی‌ها رخ داد. تماشاگران کمی که به ورزشگاه رفته بودند مادریدی بودند و تعدادی هوادار انگلیسی هم حضور داشتند. همه این مسائل باعث شده بود این شکست به رئال مادرید نسبت داده شود. این شرایط باعث شد لئو بین هاکر، سرمربی هلندی رئال مادرید در اولین نشست خبری پس از تمرینات تیمش از لاروخا دفاع کند. او گفت: من مقصر هستم چون مادریدی‌های زیادی در تیم حضور داشتند.

تنها تسکین برای مادریدی‌ها دروازه‌بان تیم ملی اسپانیا در آن بازی بود. درست بود که کینتا رهبر لاروخا بود اما دروازه‌بانی که چهار گل دریافت کرد یک بارسایی بود. او زوبی‌زارتا نام داشت. زمانی ‌که دروازه‌بان بارسلونا سومین گل را دریافت کرد سوت‌های اعتراض آمیز نسبت به او شروع شد. هر بار که از دروازه خارج می‌شد تماشاگران او را هو می‌کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری