کد خبر: ۲۲۵۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
با توجه به کسب ۲ مدال طلا در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان و شانس رسیدن به ۲ طلا و ۳ برنز دیگر در ۵ وزن دوم، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران بخت نخست ایستادن بر سکوی نخست رقابت‌های جهانی بلغارستان است.
با توجه به کسب ۲ مدال طلا در ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان و شانس رسیدن به ۲ طلا و ۳ برنز دیگر در ۵ وزن دوم، تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران بخت نخست ایستادن بر سکوی نخست رقابت‌های جهانی بلغارستان است.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی فرنگی نوجوانان جهان ۲۰۱۹ که در صوفیه بلغارستان در حال برگزاری است، نمایندگان ایران صاحب ۲ مدال طلا شدند.

امیررضا ده بزرگی در ۴۸ و شاهرخ میکائیلی در  ۱۱۰ کیلوگرم بر سکوی قهرمانی ایستادند و رضایی و ارقش در ۶۵ و ۸۰ کیلوگرم نیز به عنوانی بهتر از پنجمی نرسیدند.

در پایان رقابت‌های ۵ وزن نخست ایران با ۲ طلا و ۲ عنوان پنجمی و مجموع ۷۰ امتیاز در صدر قرار دارد و ارمنستان و آذربایجان نیز با ۵۴ و ۵۳ امتیاز در رده‌های بعدی جای دارند.

ایران در ۵ وزن دوم نیز شانس رسیدن به ۲ مدال طلا و ۳ برنز را دارد. سعید اسماعیلی در ۵۱ و رضا ساکی در وزن ۷۱ کیلوگرم راهی فینال شدند و مهدی احدی زناب و دانیال سهرابی نیز در اوزان ۴۵ و ۶۰ کیلوگرم در دیدار رده‌بندی برای رسیدن به مدال برنز به روی تشک می‌روند. همچنین سعید کریمی زاده در وزن ۹۲ کیلوگرم در گروه بازنده ها حضور دارد و این شانس را دارد تا با برتری مقابل رقبایش به مدال برنز برسد.

در حال حاضر تنها آذربایجان برای قهرمانی با ایران رقابت دارد و اگر ایران در ۵ وزن مسابقه‌اش تنها فینال وزن ۵۱ کیلوگرم را از آذربایجان ببرد، قهرمانی‌اش مسجل می‌شود. البته این در حالی است که اتفاقات عجیب و غریب مانند دیسکالیفه شدن رخ ندهد.

اما روسیه و ارمنستان که شانس قهرمانی را از دست داده اند تنها برای سکوی سوم با یکدیگر رقابت دارند.

با توجه به نتایج ۵ وزن نخست و شانس ایران برای کسب ۲ طلا و ۳ برنز در ۵ وزن دوم و پایانی، شاگردان فرشاد علیزاده همچون سال گذشته بخت نخست کسب عنوان قهرمانی جهان هستند.

اسامی فینالیست‌های ۵ وزن دوم کشتی فرنگی نوجوانان جهان به شرح زیر است:

۴۵ کیلوگرم:

اسدبیک بهراموف (ازبکستان) - صمدبیک ایزیمگالی (قزاقستان)

۵۱ کیلوگرم:

سعید اسماعیلی (ایران) - المیر علی‌یف (آذربایجان)

۶۰ کیلوگرم:

مرت ایلبارس (ترکیه) - ماکسیم اسکوراتوف (روسیه)

۷۱ کیلوگرم:

رضا ساکی (ایران) - استفان استارودوبتسف (روسیه)

۹۲ کیلوگرم:

محمد اولوئف (روسیه) - لاچین والی‌یف (آذربایجان)

پیش از این تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران عنوان نایب قهرمانی جهان را در این رقابت‌ها بدست آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری