کد خبر: ۲۲۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
مناسبات ما با انگلیس در گرو رفتار دولت انگلیس با جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری اسلامی ایران همیشه حسن نیت اش را در این ارتباطات ومراودات بین المللی نشان داده وهرجا اگر ایرادی بوده ناشی از رفتارهای نامناسب و نادرست انگلیسی ها بوده است.
محمدعلی پورمختار نماینده کبودرآهنگ و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با بیان اینکه ایران باید نفت کش انگلیسی در خلیج فارس توقیف می کرد، گفت: زمانی که انگلیس مقررات بین المللی عبور ومرور ایمن از آبهای بین المللی را نقض می‌کند، طبیعی است که ماچنین رفتاری داشته باشیم ضمن اینکه این نفت کش با یک قایق ماهیگیری تصادفی داشته است.

او ادامه داد: ما باید جلوی حرکت نفت کش انگلیسی را میگرفتیم به این دلیل که جی پی اس کشتی وسیستم ناوبری آن را خاموش کرده واین موضوع خطر زا بوده است. این موضوع به عنوان یک اصل شناخته شده در مقررات و معاهدات بین المللی مربوط به دریانوردی وکشتیرانی است.لذا این حق جمهوری اسلامی ایران بوده که نفت کش انگلیسی را توقیف کند.

این نماینده مجلس در خصوص سرنوشت مناسبات ایران و انگلیس، تاکید کرد: مناسبات ما با انگلیس در گرو رفتار دولت انگلیس با جمهوری اسلامی ایران است. جمهوری اسلامی ایران همیشه حسن نیت اش را در این ارتباطات ومراودات بین المللی نشان داده وهرجا اگر ایرادی بوده ناشی از رفتارهای نامناسب و نادرست انگلیسی ها بوده است.

پور مختار در پاسخ به اینکه آیا تنشها بین ایران وانگلیس ادامه خواهد داشت؟، گفت: اخباری که درحال حاضراز انگلیس به نقل از وزیرخارجه و وزیر دفاع این کشورمیرسد این است که آنها نمیخواهند تنشی تشدید شود ومایل به درگیری نیستند. جمهوری اسلامی ایران هم همیشه معتقد بوده و در طول تاریخ هم نشان داده که مایل به تنش نیست.

او خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی توقع دارد انگلیس دست ازرفتارهای خصمانه اش نسبت به جمهوری اسلامی ایران بردارد و به خصوص از دنباله روی از آمریکا دست بکشد. اگرچه انگلیس در حرف یک چیزی میگوید ولی در عمل شاهد دنباله روی های این کشور از آمریکا  هستیم.

این عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکیدکرد: انگلیس به منظور حسن نیت باید کشتی ایرانی را آزاد کند تاحسن نیت اش را به ما نشان دهد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه‌های کسب و کار
عکس خبری