کد خبر: ۲۲۵۰۵۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
ترامپ برجامی که مورد توافق جامعه جهانی بوده را برهم زده اما چه جیزی را جایگزین آن کرده است. این موضوع قطعا در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا تاثیر می گذارد.
حسین نقوی حسینی نماینده ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال گفت: ترامپ چند وعده به مردم آمریکا داده است. از جمله اینکه مشکل ایران را حل می کنم و ایران را پای میز مذاکره می آورم. همچنین گفته مشکل کره شمالی و مکزیک را حل می کنم . همچنین اعلام کرده  مشکل کسری بودجه نظامی آمریکا را با محدود کردن حضور آمریکا در خاورمیانه و نقاط مختلف دنیا حل می کنم.

او ادامه داد: ترامپ به مردم آمریکا این وعده ها را داده اما نتوانسته هیچ کدام از این وعده ها را عملیاتی کند. از مهر ماه ترامپ وارد رقابت انتخاباتی می شود و قطعا رقبای او عدم تحقق وعده های او را به رخش می کشند و تمام این موارد را به جنجالهای انتخاباتی تبدیل می کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به خروج آمریکا از برجام؛ تصریح کرد: ترامپ برجامی که مورد توافق جامعه جهانی بوده را برهم زده اما چه جیزی را جایگزین آن کرده است. این موضوع قطعا در انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا تاثیر می گذارد.

نقوی حسینی در خصوص تلاش های آمریکا برای مذاکره با ایران، گفت: هدف ترامپ به این دلیل است که می خواهد پاسخی به مردم آمریکا بدهد. در هر صورت توافقی به نام برجام انجام شد و اوباما آن را به عنوان یک موفقیت برای حل موضوع ایران اعلام کرد اما ترامپ آن را نابود کرد و از بین برد. مردم آمریکا از او خواهند پرسید که چرا این اقدام را انجام داد بنابراین ترامپ می خواهد به هر شکل ممکن با ایران سر میز مذاکره بنشیند تا به مردم آمریکا بگوید با ایران مذاکره کردم.

او در خصوص پیش بینی اش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، خاطرنشان کرد: در خصوص نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید با توجه به نظر سنجی ها نظر داد. دریافتی که من از جامعه آمریکا و نظر سنجی ها دارم در حال حاضر ترامپ از سایر کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا جلوتر است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: اما نمی دانم که در آینده چه اتفاقی می افتد و رقبا چه اقداماتی انجام می دهند. یکی از رقبای ترامپ بایدن هست که آمریکایی ها با سن او مشکل دارند. بنابراین باید دید رقابت ها به کجا می رسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری