کد خبر: ۲۲۵۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
رئیس جمهوری ایالات متحده تائید کرد که به یکی از سناتور های آمریکایی برای گفتگو با مقامات ایرانی برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا اجازه داده است.
رئیس جمهوری ایالات متحده تائید کرد که به یکی از سناتور های آمریکایی برای گفتگو با مقامات ایرانی برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا اجازه داده است.

به گزارش اعتدال، دونالد ترامپ در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا او به سناتور رند پال اجازه گفتگو با ظریف را داده است، گفت: «رند [سناتور رند پاول] از دوستان من است و او از من پرسید که آیا ما می‌توانیم در این زمینه مداخله کنیم. پاسخ آری است! و اگر سایر سناتورها نیز از من درخواست مداخله کنند، پاسخ من احتمالا مثبت خواهد بود؛ البته بسته به این که فرد درخواست کننده چه کسی باشد. خواهیم دید. اما افراد بسیاری را مامور رسیدگی به این موضوع کرده‌ام.»

رئیس جمهوری ایالات متحده ادعا کرد: موضوع ایران نتیجه مناسبی خواهد داشت. آنها دارند ماهیت واقعی‌شان را نشان می‌دهند. ... ایران به دردسر بسیار بزرگی افتاده است. اقتصادشان در حال فروپاشی است. [اقتصادشان] در آستانه سقوط است. [ایران] تلاش می‌کند تا نیروهایش را به خانه برگرداند، زیرا توان پرداخت دستمزد به آنها را ندارد. اتفاقات بسیار بدی دارد برایشان رقم می‌خورد. حل و فصل این معضل، بسیار ساده است. اما به همان اندازه نیز برای ما کاری ندارد که وضعیت را برایشان بسیار وخیم‌تر کنیم.

پیشتر سایت پولیتیکو خبر داده بود که سناتور جمهوریخواه «رند پال» به دونالد ترامپ پیشنهاد داده که با محمدجواد ظریف دیدار کند و رئیس جمهوری آمریکا نیز این پیشنهاد را پذیرفته است.

در همین حال المانیتور ادعا کرده است که روز پنج شنبه «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در نیویورک با «رند پال» سناتور جمهوری خواه ایالت کنتاکی دیدار داشته است.

مشخص نیست این ملاقات انجام شده یا خیر، اما محمد جواد ظریف این هفته در نیویورک حضور داشت.

تنش بین آمریکا و ایران در دو ماه اخیر به شدت افزایش یافته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری