کد خبر: ۲۲۵۰۱۷
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
عزم برای کاهش مصرف و اصلاح الگوی مصرف در کشور وجود دارد و گاهی اگر این اتفاق نمی افتد به دلیل این است که شرایط مهیا نیست و امکانات وجود ندارد.
حمیدرضا حاجی بابایی نمانده همدان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با انتقاد از الگوی مصرف درکشور، تاکیدکرد: اصلاح الگوی مصرف در کشور نیازمند زیر ساخت است. باید زیر ساختهای لازم جهت کاهش مصرف در کشور فراهم شود.

او ادامه داد: به منظور کاهش مصرف انرژی باید خودروهای داخلی را درست کرد همچنین نیازمند این هستیم که تغییراتی در ساخت و سازها ایجاد شود و ساختمان ها عایق باشند تا اینگونه از هدر رفت انرژی جلوگیری شود. اما از همه مهمتر تغییر درنگاه است که باید به منظور اصلاح الگوی مصرف مدنظر قرار بگیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عزم برای اصلاح الگوی مصرف در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین باید شرایط زیادی مهیا شود تا بتوانیم به یک جمع بندی برای اصلاح الگوی مصرف برسیم. عزم برای کاهش مصرف و اصلاح الگوی مصرف در کشور وجود دارد و گاهی اگر این اتفاق نمی افتد به دلیل این است که شرایط مهیا نیست و امکانات وجود ندارد.

به گفته حاجی بابایی اقداماتی جهت فرهنگسازی به منظور اصلاح الگوی مصرف انجام شده اما کافی نیست.

این عضو کمیسیون برنامه و بودج مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط خاص کشور و امکان صادرات انرژی های پاک به سایر کشورها، گفت: در تمامی زمان ها اصلاح الگوی مصرف اهمیت دارد اما در شرایط کنونی بیشتر مهم است و می توان گفته که نیاز کشور است.

حاجی بابایی تصریح کرد: حتما باید الگوی مصرف در کشور اصلاح شود و با توجه به اینکه شرایطامروز کشورمان ویژه هست باید با اضطرار بیشتری در این راستا اقدام کنیم.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
0
0
زیر ساختش تعلیم و تربیته !! اما 40 ساله با معلم و مدرسه در عمل لج فرموده اید ! یسوادها و شکم گنده ها دو سه برابر معلم دریافتی نقدی و غیر نقدی ذارد !!
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری