کد خبر: ۲۲۴۹۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که 12 شخص و شرکت ایرانی، بلژیکی و چینی که در زمینه اشاعه هسته‌ای ایران فعالیت داشتند را تحریم کرده است.
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ۱۲ شخص و شرکت ایرانی، بلژیکی و چینی که در زمینه اشاعه هسته‌ای ایران فعالیت داشتند را تحریم کرده است.

به گزارش اعتدال، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که ایالات متحده  آمریکا ۱۲ شخص و شرکت که در زمینه اشاعه هسته‌ای از جمله ارسال فناوری به کمپانی‌های ساخت سانتریفیوژ ایرانی فعالیت داشتند را تحریم کرده است.

وزارت خارجه آمریکا همچنین در ادامه توسعه فعالیت‌های حساس هسته‌ای توسط ایران از جمله افزایش میزان و سطح غنی‌سازی اورانیوم را محکوم کرد.

وزارت خارجه آمریکا همچنین ادعا کرد که ایران دلیل معتبری برای توسعه برنامه‌های هسته‌ای خود ندارد و این کار را تنها برای اخاذی از جامعه بین‌المللی انجام می‌دهد.

همچنین وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرده بود که احمد الجبوری، رئیس ائتلاف المحور، نوفل العاکوب، استاندار سابق نینوا، وعد قدو، فرمانده نیروهای نظامی الشبک در دشت نینوا و ریدان الکلدانی فرمانده نیروهای بابلیون در الحشد الشعبی را به جرم اتهام با ایران در لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا پیشتر در سخنرانی در واشنگتن اعلام کرده بود آمریکا قصد تحریم این افراد را دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری