کد خبر: ۲۲۴۸۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۳
حسن عباسی:
یک تحلیلگر مسائل استراتژیک با بیان اینکه مشکل مردم باید سیستماتیک حل شود نه با ارسال نامه به رئیس جمهور، گفت: در هر سفر استانی رئیس جمهور 25 هزار نامه جمع‌آوری می‌شود که این امر نشان دهنده این است که مشکل سیستماتیک داریم و سیستمی برای این موضوع طراحی نکرده‌ایم.
اعتدال : حسن عباسی شامگاه چهارشنبه در سلسله جلسات سیاسی با شعار "انتخابات نهم حماسه حضور" که در مسجد مهدویه کرج برگزار شد، با بیان اینکه دادگاه افرادی که در اختلاس سه هزار میلیارد تومانی دست داشته اند سه شنبه هفته آینده برگزار می شود، اضافه کرد: چرا افرادی که سه هزار میلیارد تومان که در پنج سال، یک درصد بودجه کشور است را اختلاس کرده اند، حق رای و شرکت در انتخابات را دارند، چرا فردی که می خواهد انتخاب شود از فیلتر عبور می کند ولی در مورد رای دهنده اینگونه نیست؟

تحلیلگر مسائل استراتژیک افزود: قانون باید معیارهای را مد نظر داشته باشد که قاچاقچیان و اختلاس گران نتوانند رای دهند به دلیل اینکه این افراد آدم خریداری می کنند و به مجلس می‌فرستند.

وی با بیان اینکه مسئله امروز نظام کارآمدی در حوزه‌های سیستماتیک است، گفت: مشکل مردم باید سیستماتیک حل شود نه با ارسال نامه به دفتر ریاست جمهوری، هر سفر استانی رئیس جمهور 25 هزار نامه جمع آوری می شود که این امر نشان دهنده این است که مشکل سیستماتیک داریم و سیستمی برای این موضوع طراحی نکرده ایم.

عباسی اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که کرج نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد ولی این نماینده مرکز مشورتی ندارد در صورتی که پدر و مادر یک کودک برنامه نانوشته 30 ساله برای فرزندان خود دارند ولی ما برای یک استان برنامه 25 ساله نداریم.

تحلیلگر مسائل استراتژیک با تاکید بر اینکه انتظار مردم از نماینده ها باید کاهش پیدا کند و آنها را نباید وارد زندگی شخصی کنیم بلکه باید حمایت شوند، افزود: نماینده ها به جای ارائه شکواییه در مجلس به دنبال این باشند که طرح ارائه دهند.

وی با بیان اینکه چرا یک نماینده نباید یک مرکز فکری داشته باشد، اضافه کرد: متاسفانه این خلاء در نظام وجود دارد، نماینده به تنهایی می خواهد مشکلات زیادی از جامعه را حل کند بنابراین از انجام وظیفه اصلی خود، یعنی قانونگذاری به نحو احسن باز می ماند و نماینده بعد از مدتی فرسوده می شود.

تحلیلگر مسائل استراتژیک گفت: از نگاه دین، سیاست در دین ذیل اخلاق است، متغییر اول، تقوای سیاسی و اخلاق است.

آمریکا و اروپا به دنبال جنگ جهانی هستند
عباسی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا به دنبال ایجاد جنگ جهانی هستند، اضافه کرد: آمریکا و اروپا ظرفیت آغاز جنگ جهانی را در کشورهای چین، روسیه و ایران دیده است و به دنبال ایجاد جنگ جهانی است.

وی اظهار داشت: بنابراین مردم ایران تمام تهدیدهایی را که امروز می شنوند، کلیه آن تست و ارزیابی از سوی آمریکا و اروپا است، آمریکا در آذر سال آینده انتخابات ریاست جمهوری را در پیش رو دارد بنابراین شرایط این کشور برای جنگ مساعد نیست.

تحلیلگر مسائل استراتژیک افزود: مجلس شورای اسلامی باید مشکلات اقتصادی آمریکا و اروپا را رصد و تحلیل کند و همچنین از بروز آن در ایران جلوگیری کند.

آمریکایی ها 21 دسامبر را قیامت می دانند
عباسی گفت: برخی از آمریکایی ها 21 دسامبر 2012 یعنی 10 ماه دیگر را معتقد هستند که قیامت می شود، اگر آمریکا و اروپا نتوانند مشکل اقتصادی خود را حل کنند دست به جنگ جهانی می زنند.

وی ادامه داد: آمریکا در حال حاضر 15 و نیم تریلیون دلار بدهی دارد که این رقم بدین معنی است که آمریکا عملا ورشکسته است.

تحلیلگر مسائل استراتژیک با اشاره به اینکه بدهی ایران 30 میلیارد دلار است، اضافه کرد: برخی از افراد داخل کشور معتقد بودند که با آمریکا رابطه برقرار کنیم بلکه وضعیت بهتر شود و موضوع تحریم حل شود.

وی گفت: اگر آمریکا کشور ایران را تحریم کرده پس بحران اقتصادی در ایتالیا، یونان و خود آمریکا چگونه به وجود آمده است؟

عباسی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران آنچه را که در طول 33 سال گذشته به دست آورده است حاصل زحمات 124 هزار پیامبر بوده که ما میراث دار و ماحصل شهدا در طول تاریخ هستیم و این امر چیزی نیست که در چند سال اخیر شروع شده باشد.

تحلیلگر مسائل استراتژیک افزود: اگر قرار است دولت و مجلسی داشته باشیم باید لایق قرآن و اسلام باشد، این مجلس باید از مجلس قبلی از نظر مسائل مبانی نظری در جایگاه بالاتر قرار داشته باشد.

وی گفت: اگر از مسئولان و استادان دانشگاه اقتصادی سئوال کنیم که چند جریان اقتصادی در کشور وجود دارد، هیچ فردی نمی‌تواند به شما جواب دهد، شاید منفعت بعضی افراد این بوده که این را مخفی نگه دارند و یا این موضوع روشن و شفاف نشود.

ارزش های الهی به جهان و جامعه ایران معرفی نشده است
تحلیلگر مسائل استراتژیک اظهار داشت: مشکل اصلی این است که ارزش های الهی را برای جهان و حتی جامعه خود معرفی نکرده ایم.

وی افزود: لغت ایمان 69 بار در قرآن آمده است که ایمان داشته باشید و در اسلام علم تابعی از ایمان است.

عباسی اظهار داشت: نظام ارزشی غیردینی می گوید علم داشته باشید و به آن عمل کنید ولی درد بشر امروزی از دانسته هایی است که به آن عمل نمی کند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری