کد خبر: ۲۲۴۸۳۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
کارشناس والیبال معتقد است که کولاکوویچ سرمربی جسور و ریسک پذیری نیست و اکثر تیم‌های شرکت کننده در جام ملت‌های والیبال جوان‌گرایی کرده بودند که نتیجه‌ی آن را به زودی در مسابقات المپیک مشاهده خواهند کرد.
کارشناس والیبال معتقد است که کولاکوویچ سرمربی جسور و ریسک پذیری نیست و اکثر تیم‌های شرکت کننده در جام ملت‌های والیبال جوان‌گرایی کرده بودند که نتیجه‌ی آن را به زودی در مسابقات المپیک مشاهده خواهند کرد.

جبار قوچان نژاد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه بازیکنان تیم ملی با تمام وجود در این مسابقات شرکت کردند، گفت: بازیکنان تیم ملی والیبال با تمام انرژی و جسم خود والیبال بازی کردند و شاهد بودیم که مصدومیت‌هایی در بازیکنان ایجاد شد و این بازیکنان ایثار و از خود گذشتگی را در تک تک بازی‌ها از خود نشان دادند.

او با بیان اینکه سرمربی تیم ملی والیبال از سال‌های قبل منتقدانی داشت، گفت: کولاکوویچ دنبال نتیجه و برد بود اگر چه تیم‌های دیگر که در این مسابقات شرکت کرده بودند برای آنان این جام اولویت چندانی نداشت و دنبال نتیجه نبودند به عنوان مثال فدراسیون والیبال روسیه با جوان گرایی که کرده بود از جوانان تیم خود بازی خوبی را می‌خواست و اصلاً برای نتیجه بازکنان خود را تحت فشار قرار نمی‌داد.

او درباره جوان گرایی در تیم ملی والیبال گفت: بسیاری از تیم‌ها با مدیریت صحیح، بازیکنان جوان خود را در جام ملت‌های والیبال بازی داده اند و این جوانان را برای آینده‌ی والیبال کشور خود و همچنین انتخابی المپیک آماده می‌کنند و اکنون شاهد هستیم که روسیه با اینکه جوان گرایی کرده، در فینال این جام قرار دارد.

قوچان نژاد ادامه داد: کشور ما کشور نتیجه گرایی است و کولاکوویچ سرآمد نتیجه گرایی در والیبال است. کولاکوویچ برای اینکه مبادا نتیجه نگیریم از جوانان درست استفاده نکرد و فقط از بازیکنان با تجربه در این جام استفاده کردیم و همین عاملی شد ۲ بازی آخر که زمان برداشت نتیجه بود نتوانیم موفق باشیم که این خود نتایجی مانند کاهش اعتماد به نفس جوانان و یا مصدومیت و خستگی بیش از حد باتجربه‌ها به همراه داشت و همچنین نتوانستیم جوانان خود را محک بزنیم.

او همچنین با تاکید بر اینکه کولاکوویچ جسور و ریسک پذیر نیست، گفت: نمونه این ریسک پذیری را می‌توان در دست پنچم بازی ایران و برزیل در دور نهایی دید که ما دو دست پیاپی را برده بودیم و ست پنجم جلو بودیم و می‌توانستیم با یک وقفه حتی با گرفتن ویدیوچک بازی را در کنترل خود نگه داریم که تصمیمات اشتباه باعث شد بازی را نبریم. از نظر روانی هم چون ما دو دست سه و چهار را بردیم جلوتر از تیم برزیل بودیم و می‌توانستیم به برتری قاطع دست پیدا کنیم.

این کارشناس با مقایسه کردن سرمربی‌های تیم ملی والیبال، بیان کرد: تمامی مربیان تمرینات مشابهی را دارند و فقط از نظر روانی و کاریزمای مدیریتی به داد تیم می رسند و نتیجه را به نفع تیم بر می‌گردانند. شما با مقایسه بین ولاسکو و کولاکوویچ این تفاوت را متوجه خواهید شد.

او در پایان تصریح کرد: باید با تمرینات بیشتر و کار روانشناسی بر روی تیم این باخت را از ذهن والیبالیست‌هایمان که از جان و دل تلاش کردند پاک کنیم و برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری