کد خبر: ۲۲۴۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
سرمربی باسابقه والیبال ایران معتقد است که خستگی بیش از حد بازیکنان در مرحله‌ی دوم لیگ ملت‌های والیبال باعث حذف تیم ملی شده است.
سرمربی باسابقه والیبال ایران معتقد است که خستگی بیش از حد بازیکنان در مرحله‌ی دوم لیگ ملت‌های والیبال باعث حذف تیم ملی شده است.

مصطفی کارخانه در گفت و گو با ایسنا، درباره عملکرد تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ جهانی والیبال گفت: در مرحله اول این مسابقات عالی ظاهر شدیم و توانستیم در بین ۱۶ تیم به جایگاه دومی دست پیدا کنیم. در مرحله دوم لیگ ملت‌ها خستگی بیش از حد بازیکنان باعث شد نتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و اگر کمی بیشتر هوشیار بودیم و از تمام ظرفیت‌های خود استفاده می‌کردیم می‌توانستیم جایگاه بهتری را به خود اختصاص دهیم.

او ادامه داد: اگر به بازیکنان جوان بازی داده می‌شد ممکن بود که همین مقام فعلی و جایگاه را نداشتیم و معتقدم که فاصله‌ی زیادی با تیم‌های بزرگ نداریم و باخت و بردها بر سر یک امتیاز بوده است.

کارخانه با انتقاد از نتیجه گرایی گفت: باید با سازندگی بتوانیم مقام بهتری را کسب کنیم و نتیجه گرایی باعث عقب افتادگی می‌شود. این اخلاق نتیجه گرایی باعث می‌شود فشار زیادی بر سرمربی باشد و نتواند تعویض‌هایی را که برای تیم لازم است انجام دهد که مبادا بازی را ببازد.

او بیان اینکه لهستان نمایش خوبی در این دوره از لیگ ملت‌های والیبال داشت، گفت: در مرحله مقدماتی به دلیل میزبان بودن ایران توانستیم که تیم لهستان را شکست دهیم و تیم لهستان در ایران نمایش خوبی را داشت ولی فشار تماشاگران به تیم حریف باعث شد که بازی را ببریم ولی اگر همین بازی در جای دیگری برگزار می‌شد ممکن بود نتیجه جور دیگری رقم بخورد.

کارخانه درباره عملکرد کادر فنی تیم ملی گفت: عملکرد کادر فنی خوب بوده است و معتقدم اگر سرعت عمل بیشتری در گرفتن استراحت فنی و یا تعویض می‌داشتیم، می‌توانستیم عملکرد بهتری را به نمایش بگذاریم. اگر باختی صورت می‌گیرد عواملی مانند پازل در آن باخت سهیم هستند که ایراداتی هم می‌توان از کادر فنی گرفت.

این مربی باسابقه با تاکید بر اینکه باید گروه‌های ارزیابی از سوی فدراسیون برای ارزیابی عملکرد تیم ملی باید انتخاب شود، گفت: بعد از این باخت باید گروهی از سوی فدراسیون بسیج شود که تیم را ارزیابی کامل کنند و نقاط ضعف و اشتباهات را استخراج کنند که در رقابت‌های بعدی بتوانیم این ضعف را برطرف کنیم و موفق شویم.

او در پایان خاطر نشان کرد: امیداورم با زحمت فراوان؛ تلاش و هدف مند بودن بتوانیم نتایج بهتری را در دوره‌های بعدی کسب کنیم و باید عملکرد تیم را کارشناسی کرد و نقاط ضعف را درمان کنیم تا سر اختلاف یک یا دو امتیاز بازی را از دست ندهیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: