کد خبر: ۲۲۴۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۱
رييس شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي تاکید کرد: اقدام با برنامه و مبتنی بر ابتکار عمل و به‌دوراز انفعال در امر اطلاع‌رسانی و استفاده از رسانه اصلی‌ترین و بهترین راهکار مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن است.
اميرعلي اميري رييس شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اعتدال با اشاره به جنگ رسانه‌ای میان ایران و آمریکا، گفت: به نظر می‌رسد در بحث رسانه همچون سایر زمینه‌ها، داشتن یک برنامه مشخص توسط کشور و در مقابله با رسانه‌های دشمن باید مبتنی بر ابتکار عمل و عدم انفعال باشد. بنابراین داشتن برنامه مبتنی بر ابتکار عمل و عدم انفعال اصلی‌ترین راه مقابله با جنگ رسانه‌ای آمریکا و یا هر دشمنی است.

وی ادامه داد: باید مجموعه‌های مختلف مدیریتی و رسانه‌ای کشور در چارچوب برنامه‌ای هدفمند اقدام کنند نه آنکه به‌صورت تدافعی و انفعالی بخواهند در پازل و نقشه‌ها و زمین دشمن بازی کنند. گاهی ما ناخواسته به این امر دچار می‌شویم و خودمان هم نمی‌دانیم که با اقداماتمان در زمین دشمن بازی می‌کنیم.

رييس شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي در خصوص چرایی گرفتار شدن رسانه‌ها به انفعال گفت: یکی از دلیل عمده‌اش این است که اطلاع‌رسانی به‌موقع در مسائل مهم صورت نمی‌گیرد و هنوز بعضی از مدیران و مسئولان در این توهم هستند که می‌شود مسئله‌ای را پنهان کرد و یا حادثه و اتفاقی را لاپوشانی کرد و از انتشار اخبار آن جلوگیری کرد. درحالی‌که در دنیا امروز چنین امکانی وجود ندارد که بتوان مسئله‌ای که اتفاق می‌افتد را مخفی نگه داشت.

امیری افزود: گاهی مسائل را به امید این‌که می‌توانیم آن را مخفی نگه‌داریم، اطلاع‌رسانی نمی‌کنیم و بعد از انتشار اخبار آن از جاهای دیگر ما به موضع انفعال و توجیه و پاسخگویی برمی‌آییم که این موضوع همان در زمین دشمن بازی کردن و انفعالی عمل کردن است.

او خاطرنشان کرد: اما اگر هر اتفاق و حادثه‌ای حتی منفی اتفاق می‌افتد را با ابتکار و سرعت عمل خودمان هدایت‌شده اطلاع‌رسانی کنیم، قطعاً می‌توانیم نتیجه مناسب‌تری در جریان خبری که پیرامون آن شکل می‌گیرد استفاده بهتری داشته باشیم و از سو استفاده دشمن جلوگیری کنیم.

به گفته رييس شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي اقدام با برنامه و مبتنی بر ابتکار عمل و دور از انفعال در امر اطلاع‌رسانی و استفاده از رسانه اصلی‌ترین و بهترین راهکار مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن است.

امیری خاطرنشان کرد: نکته دیگر اینکه ما و همه مسئولین و دستگاه‌های ذی‌ربط،‌رسانه را برای کشور یک فرصت تلقی کنند نه یک تهدید و از این ظرفیت جهت پیشبرد اهداف ملی و منافع ملی کشور استفاده کند و اجازه ندهند این ابزار قوی و مؤثر بلااستفاده باقیمانده و حتی گاهی ناخواسته در خدمت اهداف دشمن قرار بگیرد.

او در خصوص اینکه آیا عزم و برنامه برای مقابله با جنگ رسانه‌ای آمریکایی‌ها وجود دارد؟ گفت: در حال حاضر دستگاه‌های مختلف و فرا قوه‌ای درصدد این هستند که هماهنگی برای جنگ رسانه‌ای ایجاد کنند که از سو استفاده دشمن جلوگیری کنند اما شاید هنوز آن اجماعی که لازم است برای تحقق این هدف به وجود بیاید کافی نیست.

رييس شوراي مركزي حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي با انتقاد از نادیده گرفتن منافع ملی از سوی برخی از رسانه‌های مخالف دولت، گفت: آفت کار رسانه‌ای این است که ما منافع ملی را در برابر منافع جناحی نادیده بگیریم. باید منافع ملی را همیشه بر منافع جناحی ترجیح دهیم. حتماً رقابت‌های جناحی در کشور لازم است و حتماً رسانه‌ها در رقابت‌های جناحی باید ایفای نقش کنند و حضورداشته باشند اما اینکه در برخی اوقات افراط در این رقابت باعث می‌شود که منافع ملی را نادیده بگیرند و یا منافع جناحی را ترجیح بدهند این خطای بزرگی است که قطعاً مصداق آب به آسیاب دشمن ریختن است.

امیری افزود: درهرصورت هر اقدامی که مصداق این اقدام باشد که منافع ملی را نادیده بگیریم برای بهره‌برداری منافع جناحی و حزبی قطعاً محکوم است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: