کد خبر: ۲۲۴۳۴۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۱
وزیر خارجه اسرائیل مدعی شد که این رژیم در حال فراهم کردن مقدمات لازم برای مشارکت در درگیری احتمالی بین ایران و آمریکا است. کاتس در سخنرانی خود در یک نشست با موضوع امنیت بین‌المللی گفت ایران در حال فراتر رفتن از «منطقه خاکستری» به درون «منطقه قرمز» است
یدیعوت آحارونت نوشت: وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم در حال فراهم کردن مقدمات لازم برای مشارکت در درگیری احتمالی بین ایران و آمریکا است.  

به گزارش اعتدال؛ کاتس در سخنرانی خود در یک نشست با موضوع امنیت بین‌المللی گفت ایران در حال فراتر رفتن از «منطقه خاکستری» به درون «منطقه قرمز» است.

اشاره او به اعلام روز دوشنبه ایران مبنی بر غنی‌سازی اورانیوم از مرز  بیش از۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده مجاز در توافق هسته‌ای برجام است.

کاتس گفت: «این موضوع را باید در نظر داشت که خطاهای محاسباتی ایران جابجایی از منطقه خاکستری به منطقه قرمز را تداعی می‌کند و معنای آن درگیری نظامی است.»

او افزود: «ما باید برای چنین (سناریویی) آماده باشیم و از این رو دولت اسرائیل به تمرکز بر تقویت قدرت نظامی خود ادامه می‌دهد تا در صورت لزوم پاسخگوی سناریو‌های تنش‌آفرین باشد.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری