کد خبر: ۲۲۴۱۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
ترامپ مرحله به مرحله طرح هایی را برای زمین گیر کردن ایران در دستور کار داشت اما همه آن طرح هایی که عملیاتی کرد نتوانست ترامپ را به اهداف و چشم اندازهای که در نظر دارد، برساند. بنابراین او به تحریم رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه دست زد که به نظر می رسد آخرین تیر آمریکا در کمان باشد.
یحیی کمالی پور نماینده جیرفت و عنبر آباد و نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در گفت و گو با اعتدال با اشاره به تحریم رهبر  انقلاب، دفتر رهبری و ظریف، گفت: به نظر می رسد که آمریکا کاملا مستاصل شده است. زمانیکه امریکا می بیند که اقداماتش نمی تواند اهدافش را بر آورده کند دست به هر کاری می زند که نجات پیدا کند. آمریکا خود را به باتلاقی انداخته که نمی تواند خود را از آن بیرون بکشاند.

او ادامه داد: ترامپ مرحله به مرحله طرح هایی را برای زمین گیر کردن ایران در دستور کار داشت اما همه آن طرح هایی که عملیاتی کرد  نتوانست ترامپ را به اهداف و چشم اندازهای که در نظر دارد، برساند. بنابراین او به تحریم رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه دست زد که به نظر می رسد آخرین تیر آمریکا در کمان باشد.

این نماینده مجلس بابیان اینکه تحریم رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه آخرین تیر ترامپ بود، تاکید کرد: در حوزه مسایل تحریم دیگر چیزی باقی نمانده است و کاری نیست که امریکا انجام نداده باشد. بنابراین به نظر می رسد کار ترامپ در حوزه تحریم ها تمام شده است و آخرین تیرش را در این حوزه شلیک کرده است.

کمالی پور گفت: خواست ترامپ از تحریم های اخیر کشاندن ایران پای میز مذاکره است که تا الان چنین چیزی اتفاق نیفتاده و به نظر نمی رسد از این به بعد هم بخواهد چنین اتفاقی بیفتد. باید منتظر بود و دید که اقدامات بعدی آمریکا چیست.

به گفته او تحریم رهبر انقلاب، فرماندهان و وزیر امور خارجه، تاثیری در حوزه داخلی ما نخواهد داشت. اما ممکن است بازتاب هایی در حوزه بین المللی داشته باشد و در مرز های جغرافیایی تحریم ها تبعاتی خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی در خصوص تبعات اقتصادی این تحریم ها، گفت: هر بلایی که با تحریم ها می توانست بر سر ما بیاید تاکنون آمده است و این تحریم های اخیر تاثیری بر ما ندارد.

کمالی پور با اشاره به سیاست دوگانه آمریکا که از یک سو بحث مذاکره را پیش می کشد و از سوی دیگر تحریم های جدیدی را بر علیه ایران اعمال می کند، خاطرنشان کرد: ذات چهره آمریکا این است و سیاست چماق و هویج را دنبال می کند. تحت ارعاب و تهدید و در سایه تشتت و تشنج نمی توان مذاکره کرد و ذات مذاکره این نیست. آمریکا در واقع آمریکا با این اقدام و سیاست می خواهد اجماعی علیه ایران شکل دهد که چهره جهانی خود را بیش از این مخدوش نکند. اما اقدامات آمریکا با پیام ها و توییت هایی که در مورد مذاکره مطرح می کند،تطابقی ندارد. آمریکا می خواهد خود را موجه نشان دهد و در دنیا به اقدامات یک جانبه خود ادامه دهد.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
0
0
باسلام اقای نماینده اگه اینطوری است که شما می گویید چرا جای امریکایی ها ما ملت ایران البته غیر ازشما مرفعین جامعه داریم بدبخت می شویم اقای مثلا نماینده می دونی چند ماه است که بوی گوشت رادرخانه حس نکرده ایم شما را به خدا بس کنید این دروغ گفتن ها را.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: