کد خبر: ۲۲۳۹۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
امریکایی ها با پیش دستی سعی کردند حادثه برای دو نفت کش همزمان با سفر آبه را به سمت جمهوری اسلامی هدایت کنند اما هیچ منطقی آن را قبول نمی کند و هیچ عقلی این را نمی پذیرد در شرایطی که ما چنین مذاکره و سفری داریم این اقدامی را انجام دهیم. به نظر می رسد این اقدام می تواند کار کسانی باشد که نفعشان در امنیت خلیج فارس و دریای عمان نیست بلکه نفعشان در نا امنی، تشنج و درگیری است.
علی نجفی خوشرودی نماینده بابل و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با اشاره به پیشنهاد آمریکا برای مذاکره از یک سو و اقدامات خصمانه آنها از سوی دیگر، گفت: این همان رفتارهای دو گانه ای است که آمریکایی ها دارند و از یک سو حرف از مذاکره و گفت و گو می زننند و از سوی دیگر تحریم ها را علیه ایران وضع و تشدید می کنند که آغاز این مرحله خروج از برجام بود.

او تاکید کرد: آمریکایی ها از بسیاری از پیمان ها و توافقات بین المللی خارج می شوند و بیش از هر زمان دیگری اعتبار آمریکا را در سطح دنیا به چالش می کشاند.

او ادامه داد: آمریکاهایی به نوعی تروریسم اقتصادی را علیه مردم ایران مرتکب می شوند کما اینکه از یک سو در سفر نخست وزیر ژاپن از ایشان می خواهند که میانجی گری کند در حالیکه یک هفته قبل از آن پتروشیمی را تحریم کرده اند.

این نماینده مجلس معتقد است که منطق زور در رفتار سیاست خارجی آمریکا در رابطه با ایران و بسیاری از کشورهای مستقل دنیا حاکم است.

نجفی با اشاره به حادثه برای دو نفت کش همزمان با دیدار آبه با رهبر انقلاب گفت: همانطور که مقامات جمهوری اسلامی ایران موضع گیری داشتند به نظر مشکوک می رسد که همزمان با این سفر مهم که هم در روابط دو جانبه میان ایران و ژاپن و هم در سطح بین المللی حائز اهمیت بود و مورد توجه قرار گرفته است. باید اطلاعات دقیق و مستندات جمع آوری شود.

او تاکید کرد: البته امریکایی ها با پیش دستی سعی کردند حادثه برای دو نفت کش همزمان با سفر آبه را به سمت جمهوری اسلامی هدایت کنند اما هیچ منطقی آن را قبول نمی کند و هیچ عقلی این را نمی پذیرد در شرایطی که ما چنین مذاکره و سفری داریم این اقدامی را انجام دهیم. به نظر می رسد این اقدام می تواند کار کسانی باشد که نفعشان در امنیت خلیج فارس و دریای عمان نیست بلکه نفعشان در نا امنی، تشنج و درگیری است. به صورت عمومی این موضوع در جلسات کمیسیون امنیت ملی دنبال و پیگیری می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری