کد خبر: ۲۲۳۸۹۹
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶

کاندورن نویسنده­ دوازده جلد کتاب در مورد خواب است، از کتاب­های او می­توان به «فرهنگ ببیندگان خواب» و « هر خوابی در مورد بیننده­ خواب است» اشاره کرد. در حالی که تحلیل خواب فرایندی به شدت ذهن‌گرایانه و درون زادی است، در این نوشتار دیدگاه هایی را ارائه می دهیم که چرا خواب خاصی را می­بینیم و یا چرا فردی یک خواب مشابه را چندین بار می­بیند.

تعبیر خواب مار به طور کلی

کاندورن می­گوید: « دیدن خواب مار نشان دهنده­ انگیزه­ خلاقانه­ بیننده نسبت به حکمت و خرد است». او در ادامه توضیح می­دهد که مار نماد بی طرفی است و این به بیننده بستگی دارد که چه نظری در مورد مار داشته باشد. او می­گوید: « نظر فرد اغلب برخاسته از دیدگاه فرهنگی او است، به عنوان مثال، در غرب مارها اغلب موجوداتی ترسناک تلقی می­شوند در حالیکه در شرق مارها مورد احترام هستند. این دیدگاه فرهنگی می­تواند بر تفسیر فرد از خواب تاثیر بگذارد».
اطلاعات درباره زندگی شخصی و شغلی و عاطفی

به گفته­ کاندورن، مار در خواب نشان دهنده­ توجه و تمرکز فرد در چند روز گذشته بر مسائلی خلاقانه­ است. او می­گوید: «آن خواب در واقع تمرکز یادگیری بالقوه در زندگی فرد در بیداری بوده است، جزئیات خواب نشان می­دهد که چه نوع خلاقیتی وجود داشته است؛ معنوی، ذهنی، احساسی و یا فیزیکی و چگونه تصدیق، اعمال و یا رد شده است و بیننده از حکمت آن آگاه بوده یا نبوده است».

تعبیر خواب مار

۱. تعبیر گزیده شدن یا نیش خوردن توسط مار

مارگزیدگی در خواب بیانگر موقعیت های خطرناکی است که در انتظار شما هستند. همان چیزهایی که خواب بیننده هرگز متوجه آمدن آن ها نمی شود و در حالیکه انتظارشان را ندارد، توسط آنها گزیده می شود؛

دوستانی که خیانت می کنند، عشق هایی که ناتمام رها می شوند یا مشکلات کاری یا خانوادگی که به گونه ای غیرمنتظره ظاهر می شوند از جمله این موقعیت ها هستند.


نکاتی جالب درباره تعبیر دیدن مار در خواب!


۲. خفه شدن توسط مار

اگر در خواب ببینید که ماری شما را خفه می کند، این خواب از موقعیتی سرکوب کننده، اجباری و خطرناک حکایت می کند که در کمین شما است.


۳. پوست انداختن مار

دیدن پوست انداختن مار در خواب نشان دهنده زمان تغییر و تحول برای خواب بیننده است و لزوما نباید آنطور که در تصاویر موجود دیده می شود، در خواب هم ظاهر شود. دیدن پوست انداختن مار در خواب نیز نمادی شبیه به اوروبروس است و می تواند به این معنا باشد که خواب بیننده در حال زدودن بندهای یک زندگی قدیمی و ساختن پوستی جدید متناسب با رشد خود است.


نکاتی جالب درباره تعبیر دیدن مار در خواب!

۴. تعبیر خواب مار در خانه

بدون تردید مار زندگی فرد را در معرض خطر قرار می دهد و به این ترتیب می توان دیدن مار در خانه را به عنوان نمادی برای هشدار نیز در نظر گرفت. این هشدار می تواند با نشانه هایی که در شغل یا زندگی شخصی فرد مشاهده می شود نیز در ارتباط باشد.

۵. تعبیر دیدن مار سیاه در خواب

دیدن مار سیاه در خواب به معنی آن است که اتفاقی شوم و تیره در زندگی شما کمین کرده است. این خواب یا می‌تواند نشان از آن باشد که باید مواظب خطری بالقوه در زندگی‌تان باشید یا ضمیر ناخودآگاه‌تان است که با افسردگی یا اندوهی که در عالم بیداری با آن روبرو هستید دست و پنجه نرم می‌کند یا ممکن است تجربه‌ای در زندگی‌تان در عالم واقعیت باشد. شاید چند آشفتگی عاطفی وجود دارد که نشان می دهد شما هنوز با ناخودآگاه‌تان درگیر هستید. دیدن مار سیاه در خواب معمولا نشانه‌ای رایج از رابطه‌ یا انرژی بد در زندگی‌تان است، اما می‌تواند یک هشدار مالی نیز باشد. مواظب اموال و آدم‌های‌ اطراف‌تان باشید.

۶. دیدن مار قرمز در خواب

مار قرمز در خواب نمایانگر تمایلات– و احتمالا تمایلات جنسی – شدید است. همچنین می‌تواند هشداری باشد برای خطری بالقوه که ممکن است در کمین‌تان باشد. اگر خواب مار قرمز دیدید، در عالم بیداری در مورد زندگی‌تان فکر کنید و ببینید آیا چیزی در آن وجود دارد که خواب‌تان خواسته باشد آن را به شما هشدار بدهد.


نکاتی جالب درباره تعبیر دیدن مار در خواب!


۷. تعبیر دنبال شدن توسط مار

وقتی در خواب می‌بینید که مار دنبال‌تان کرده است، احتمالا احساس ترس و هراس به شما دست می دهد. این یعنی آنکه کسی یا چیزی در زندگی‌تان در عالم بیداری وجود دارد که شما سعی دارید از دستش فرار کنید یا از آن قسر در بروید. این احساسات را می‌توان چنین تعبیر کرد که:

از وضعیت ناخوشایندی در زندگی اجتناب می‌کنید و ذهن شما انتظار دارد با آن روبرو شوید. شاید از انجام وظیفه‌ای در محل کار خود سر باز زده‌اید، پروسه‌ی درمانی ضروری را انجام نداده‌اید، یا هر چیز دیگری که نیاز بوده است انجام شود.

می‌خواهید آنچه در ذهن دارید بازگو کنید و ضمیر ناخودآگاه‌تان از شما انتظار دارد با آن روبرو شوید. مثلا، قصد داشته‌اید با شریک عشقی خود به هم بزنید و درباره‌ی واکنشی که او از خود نشان خواهد داد نگران هستید.

در وضعیتی گیر افتاده اید و انتخاب‌های بسیار اندکی دارید و انتخاب‌های دشواری باید انجام دهید. به عبارت دیگر در مخمصه افتاده‌اید.

۸. دیدن مار مرده در خواب

مارهای مرده در خواب نماد مثبتی هستند. دیدن مار مرده نمایانگر پایان فریب، وسوسه، یا ترس است. این خواب نشان می‌دهد که تغییر یا شروع مجددهایی در زندگی‌تان وجود خواهد داشت. فکر کنید ببینید تعبیر دیدن خواب مار مرده در زندگی‌تان چه چیزی می‌تواند باشد. دیدن خواب مار مرده یعنی آن مار به هر چیزی که در عالم واقع اشاره دارد به پایان خواهد رسید. اگر مار را بکشید، بر مسئله‌ای که مار به آن اشاره دارد فائق می‌آیید.


نکاتی جالب درباره تعبیر دیدن مار در خواب!

۹. تعبیر کشتن مار در خواب

این که در خواب ببینید ماری را می‌کشید نشانه‌ی مثبتی است. این خواب یعنی بر ترس‌های‌تان غلبه می‌کنید، چالش‌ها را پشت سر می‌گذارید و در مسیری راحت‌تر و کم دردسرتر گام بر می‌دارید. اگر بعد از کشتن مار احساس رضایت داشتید، پس چیزی در زندگی‌تان  وجود دارد که برای احساس رضایت باید بر آن غلبه کنید اگر احساس گناه کردید، پس احتملا  معمایی در زندگی‌تان وجود دارد که حل کردن آن ساده نیست و می‌خواهید از دست آن خلاص شوید. کشتن مار در خواب نشان دهنده‌ی چالشی است که باید در عالم بیداری با آن روبرو شوید.

۱۰. دیدن مار زرد در خواب

دیدن مار زرد رنگ در خواب در دوران بارداری نشانه‌ی خوشبختی و سلامت است. این خواب یعنی بارداری سالمی را تجربه خواهید کرد. رنگ مار می‌تواند معانی مختلفی برای زن باردار در بر داشته باشد؛

– اگر خواب مار سیاه در دوران بارداری‌تان ببینید، فرزندتان پسر خواهد بود.

– اگر مار سفید بود در شکم نوزادی دختر خواهید داشت.

– مار قرمز نشانگر خوش شانسی است یا کسی که رابطه‌ی نزدیک با شما دارد ازدواج خواهد کرد.

– مار سبز نشانه‌ی سلامتی و باروری است.

۱۱. دیدن چند مار در خواب

اگر مارهای زیادی را در خواب دیدید، این می‌تواند نشانه‌ی فراوانی باشد. درون شما، فواره‌ای جوشان از انرژی وجود دارد که بیرون نزده است. این می‌تواند انرژی جنسی یا خردورزی باشد. اگر از مار احساس ترس کردید، در آن صورت این خواب نشانه‌ی چیزی است که در زندگی واقعی بر شما غلبه می‌کند.

۱۲. دیدن مار دو سر در خواب

خواب مار دو سر نشانگر ترس و مشکلات سرکوب شده در زندگی واقعی شخص خواب بیننده است. دیدن مار دور سر در خواب به معنی آن است که به دو جهت متفاوت کشیده شده‌اید یا اقدامات‌تان بی‌ثمرند. این نشانگر آن است که باید مشکلات تان را دوباره بررسی کنید و تصمیمات قوی‌تر، معتمد به نفس تر بگیرید تا بتوانید پیشرفت کنید.

۱۳. دیدن مار بوآی کانستریکتور در خواب

دیدن مار بوآی کانستریکتور در خواب یعنی در عالم بیداری احساس سرکوب شدگی می‌کنید. احتمالا در یک رابطه‌ی عاشقانه یا جنسی خودتان را غرق کرده‌اید. همچنین این خواب می‌تواند نشانگر جاه‌طلبی یا آرزوهای شخصی شما برای تسلط داشتن بر فردی دیگر باشد.

۱۴. دیدن مار در چمنزار

دیدن مار در خواب – حتی در حالتی ناخوشایند- می تواند هشداری باشد از اینکه اطلاعات شهودی خواب بیننده را احاطه کرده اند اما وی از آن ها غفلت می کند. دیدن مار به شکلی غیرمنتظره در میان چمنزار به این معناست که خواب بیننده نشانه هایی را که از راه شهود خود دریافت می کند مهم می شمارد.

نشانه شناسی و …معانی نمادین رایج در مورد خواب دیدن مارها

۱. ترس

در عالم بیداری از کسی یا چیزی می‌ترسید – شاید بیش از اندازه از انجام دقیق تعهدات، رئيس‌تان، یا یک موقعیت دشوار می‌هراسید. خواب مار می‌تواند زنگ هشداری باشد برای آنکه با ترس‌های‌تان در زندگی روبرو شوید.

۲. رشد و بازآغاز

مارها اغلب نشانگر تغییری در زندگی یا شروعی تازه هستند. اگر زندگی‌تان دچار مشکل شده است، خواب مار دیدن ممکن است نحوه‌ی کمک کردن ذهن ناخودآگاه‌تان به شما برای کنار آمدن با دشواری‌های زندگی را نشان دهد.

۳. اضطراب‌های ناخودآگاه

مارها مادامی در خواب‌های شما ظاهر می‌شوند که عواطف‌تان لطمه خورده باشد. آن‌ها نشانگر چیزهایی هستند که موجب استرس، اندوه، یا خشم می‌شوند.

۴. تعالی و برتری

مار در خواب ممکن است نشانه‌ی ارتقاء به سطح بالاتری از آگاهی باشد.

۵. نماد آلت جنسی

مار می‌تواند نماد آلت جنسی باشد. آیا نیازهای جنسی خود را سرکوب می‌کنید؟ آیا ناتوانی جنسی را تجربه می‌کنید؟ خواب مار ممکن است به نقص‌ها و نیازهای جنسی اشاره داشته باشد.

۶. دانش و خرد

در بعضی از فرهنگ‌های بومی آمریکایی یا آسیایی، مارها نماد خردمندی هستند. خواب مار دیدن می‌تواند به معنی خردجویی شما باشد یا پاسخ پرسش‌هایی که به دنبال یافتن‌ آن‌ها هستید.

۷. خواسته‌های سرکوب شده

مار همچنین می‌تواند نشان دهنده‌ی درونی‌ترین خواسته‌های شما باشد. اگر در خواب مار نیش‌تان بزند، ممکن است هشداری باشد به شما که در بیداری به دنبال برآورده کردن آن خواسته‌ها باشید.


آیا ترفندی وجود دارد که بتوان مانع از دیدن خواب مار شد و یا کاری کرد که خواب‌مان در مورد مار باشد؟

کاندورن به افرادی که حس آگاهی بیشتری دارند اشاره می­ کند و می­ گوید شفا دهنده­ ها یا روان درمانگران، تمرین‌کنندگان یوگا، مدیتیشن یا خالقان آثار بسیار بیشتر احتمال دارد خواب مار می­ بینند. اگر می­خواهید تصویر مار را در خواب­ های خود ببینید، خلاق بودن را تمرین کنید یا حس آگاهی خود را بهبود ببخشید.


 فراتر از روش­های تحلیلی، چه نمادگرایی­ هایی در مورد خواب مار وجود دارد؟

کاندورن اشاره می­ کند: «فرهنگ­های سراسر جهان این تصویر را به رسمیت می­شناسند و این تصویر در گنجینه­ های هنری هر دوره­ی زمانی به وفور یافت می ­شود». برای مثال «مار رنگین کمان استرالیا» و «ماری با سرِ زن چینی» که انسان­ها را خلق کرده است نشان دهنده­ نماد جهانی و پایدار مارها هستند. کاندورن بیان می ­کند: «در دنیای مدرن غرب، به خاطر وجود تفسیرهایی از آموزه‌های کتاب مقدس که مار را باعث سقوط و هبوط آدم از بهشت می‌دانند، در فرهنگ آن‌ها مار به موجودی منفور تبدیل شده است».

نکاتی جالب درباره تعبیر دیدن مار در خواب!


چه کسی بیشتر احتمال دارد که در مورد مار خواب ببیند؟

کاندورن می­گوید که تقریباً در هر ۲۰ خوابی که می‌بینیم یک بار خواب مار وجود دارد. افرادی که بسیار خلاق هستند و با وجدان و یا آگاهی خود در هارمونی و سازگاری هستند به احتمال زیاد بیشتر خواب مار می­بینند.


 آیا به ویژه  دیدن مار سمی  در خواب معنی خاصی  در بر دارد؟

کاندورن می­گوید: « این نوع خواب نشان دهنده­ نگرش فرد نسبت به خرد است، گاهی اوقات شاید به دلیل ترس از آن باشد که چیزی را از دست بدهیم یا پشت سر جا بگذاریم.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری