کد خبر: ۲۲۳۷۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت وگو اعتدال:
آمریکایی ها این اقدامات را انجام می دهند تا از کشورهایی مانند امارات و سعودی ها باج بگیرند.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس تاکیدکرد: آمریکایی ها این اقدامات را انجام می دهند تا از کشورهایی مانند امارات و سعودی ها باج بگیرند. آنها می خواهد به منظور ایجاد امنیت برای نفت کش ها و فروش نفت امارات و سعودی ها بتوانند سهمی را برای خودشان قائل شوند؛ بنابراین دست به این حرکات زده اند و این حرکات نفعی برای کشور ما ندارد. ما به دنبال صلح و آرامش در منطقه و جهان هستیم. ایران به دنبال علت حوادثی است که برای نفت کش ها پیش آمده و پیگیری هایی در این زمینه خواهیم داشت.

اسدالله عباسی نماینده رودسر و سخنگوی هیات رئیسه مجلس در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال با اشاره به حادثه برای دو نفتکش متعلق به ژاپن همزمان با سفر آبه شینزو به تهران و دیدار او با رهبر انقلاب، گفت: آمریکایی ها و صهیونیست ها معامله قرن را به پیش می کشند و در کشور هایی مانند یمن و سودان دخالت کردند و داعش ها را برای اقامت در منطقه آورند بنابراین ظلم و تجاوز صهیونیست ها و امریکایی ها باعث شده که منطقه تاحدی نا امن شود و امکان افزایش این نا امنی ها وجود دارد.

او ادامه داد: نا امنی های منطقه ارتباطی با کشور ما ندارد و ما از نظر اقتدار و انسجام نظامی برای خودمان تعریف داریم و از خودمان دفاع می کنیم. ایران تاکنون به هیچ کشوری تجاوز نداشته ایم و تنها از خودمان دفاع کرده ایم. قدرت موشکی و نظامی که داریم برای دفاع از خودمان است و اگر بخواهند علیه کشور ما حرکتی انجام دهند یقینا ما دفاع خواهیم کرد.

این نماینده مجلس تاکیدکرد: آمریکایی ها، سعودی ها و صهیونیست ها اقداماتی در جهت نا امن کردن منطقه انجام می دهند اما ایران را متهم می کنند در صورتیکه هیچ مدرک مستندی ندارند. امید داریم آنها سر عقل بیایند و دست از این تحرکات شیطنت آمیز دست بردارند و اجازه دهند منطقه را کشورهای منطقه مدیریت کنند و آمریکایی ها دخالتی در این مسئله نداشته باشند.

به گفته عباسی هر جا که آمریکا دخالت کرده شکست خورده و این موضوع ثابت شده است و در منطقه هم آثار شکست آمریکایی ها وجود دارد.

عباسی به هدف آمریکایی ها از نا امن کردن منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها این اقدامات را انجام می دهند تا از کشورهایی مانند امارات و سعودی ها باج بگیرند. آنها می خواهد به منظور ایجاد امنیت برای نفت کش ها و فروش نفت امارات و سعودی ها بتوانند سهمی را برای خودشان قائل شوند؛ بنابراین دست به این حرکات زده اند و این حرکات نفعی برای کشور ما ندارد. ما به دنبال صلح و آرامش در منطقه و جهان هستیم. ایران به دنبال علت حوادثی است که برای نفت کش ها پیش آمده و پیگیری هایی در این زمینه خواهیم داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: