کد خبر: ۲۲۳۶۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
ما آمریکا را به این دلیل غیر قابل مذاکره می دانیم که اصولا هدف از مذاکره تفاهم و توافق است و ما با غربی ها و آمریکایی ها توافق کردیم آنها امضا کردند اما به آن احترام نگذاشتند و از برجام خارج شدند و به همین دلیل که آمریکا غیر قابل اعتماد است بنابراین قابل مذاکره نیست.
علا الدین بروجردی نماینده بروجرد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال، با اشاره به سیاست دو گانه آمریکا در قبال ایران و پیشنهاد مذاکره از یک سو و تحریم پتروشیمی از سوی دیگر، گفت: این سیاست قدیمی و نخ نمای آمریکایی است که از یک سو فشار وارد می کنند و از سوی دیگر در باغ سبز نشان می دهند که ما با آنها مذاکره کنیم.

وی ادامه داد: خاطر آمریکا جمع باشد که اگر تحریم ها را تا چندین برابر هم افزایش دهد ما وارد فضای مذاکره با آنها نخواهیم شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به تحریم پتروشیمی از سوی آمریکایی ها، تاکیدکرد: راههای ارتباط تجاری با دنیا همیشه زیر ذره بین آمریکا نیست و تحریم های آمریکا هم از نوع تحریم های شورای امنیتی سازمان ملل نیست و ما حتما مشکل خود را حل خواهیم کرد و می توانیم محصولات پتروشیمی خود را بفروشیم. عملا آمریکایی ها، شرکت های آمریکایی و غربی را تحریم می کنند و دیگران حتما از قبل این تحریم ها فربه تر خواهند شد.

او با اشاره به سفر آبه شینزو به تهران، گفت: سیاست ما در قبال آمریکا بسیار روشنتر از آن است که جایگاهی برای میانجی گری در این زمینه وجود داشته باشد. ما آمریکا را به این دلیل غیر قابل مذاکره می دانیم که اصولا هدف از مذاکره تفاهم و توافق است و ما با غربی ها و آمریکایی ها توافق کردیم آنها امضا کردند اما به آن احترام نگذاشتند و از برجام خارج شدند و به همین دلیل که آمریکا غیر قابل اعتماد است بنابراین قابل مذاکره نیست.نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری