کد خبر: ۲۲۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
رئیس جمهوری روسیه گفت: روابط روسیه و آمریکا روز به روز بدتر می شود و رو به وخامت گذاشته است.
رئیس جمهوری روسیه گفت: روابط روسیه و آمریکا روز به روز بدتر می شود و رو به وخامت گذاشته است.

ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسی زبان «میر» که در کشورهای همسود پخش می شود، با بیان اینکه روابط روسیه و آمریکا در وضع بدی قرار دارد، اظهار کرد: در سالهای اخیر دولت آمریکا دهها تصمیم در ارتباط با تحریم ها گرفته است.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد که برخلاف این مساله، روابط مسکو با پکن هر روز بیشتر می شود و حجم مبادلات بازرگانی دو کشور در سال گذشته به ۱۰۸ میلیارد دلار رسید.
پوتین گفت: با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین روابط دوستانه خوبی داریم که سهم قابل توجهی در توسعه مناسبات دو کشور دارد زیرا که فضای اعتماد ایجاد شده است.

**جنگ تجاری ساختار اقتصادی جهان را به هم می ریزد
رئیس جمهوری روسیه با انتقاد از جنگ تجاری که آمریکا علیه چین به راه انداخته است، اظهار داشت: جنگ تجاری ساختار اقتصادی جهان را که در طول چند دهه بوجود آمده به هم می ریزد.
وی ادامه داد: جنگ تجاری به همه شرکت کنندگان در اقدامات اقتصادی در سطح جهانی خسارت وارد می کند.

پوتین گفت: به همین دلیل امیدوارم که عقل سلیم و منطق برتری یابد و امیدوارم ما با شرکای خود ازجمله شرکای امریکایی در چارچوب اجلاس سران ۲۰ کشور صنعتی (جی ۲۰) بتوانیم به راه حلی سازنده دست بیابیم و شرایط لازم برای همکاری در عرصه اقتصادی را فراهم کنیم.

**روسیه در اختلافات اقتصادی آمریکا و چین ورود نمی کند
رئیس جمهوری روسیه گفت: روسیه در اختلافات اقتصادی آمریکا و چین ورود نخواهد کرد.
پوتین گفت: حتی از دیدگاه منطقی هیچ دلیلی برای مداخله در روند مذاکرات این دو کشور نداریم، این امر اهمیت فراوان دارد.

**سازمان همکاری شانگهای در حال توسعه است
پوتین در ادامه مصاحبه تلویزیونی خاطرنشان کرد: سازمان همکاری شانگهای که در اواسط دهه ۹۰ میلادی شکل گرفت، در ابتدا برای حل مسائل مرزی بین روسیه و چین و برخی جمهوریهای شوروی سابق شامل تاجیکستان، ازبکستان و قرقیزستان بوجود آمد.

وی ادامه داد: پس از آنکه این کار با موفقیت به پایان رسید و نتایج خوب به همراه داشت، شرکت کنندگان در این روند به این نتیجه رسیدند که این فرمت را باید حفظ کرد و به آن موقعیت سازمان داد.

پوتین گفت: به این ترتیب سازمان همکاری شانگهای بوجود آمد و این واقعیت آشکار شد که اهدافی که فرا روی این سازمان قرار گرفته برای تمام کشورهای منطقه اولویت دارد.به همین دلیل کشورهای زیادی به عنوان های مختلف که شمار آنها به ۱۸ کشور می رسد در سازمان شانگهای مشارکت می کنند.

پوتین خاطرنشان کرد: سازمان همکاری شانگهای امروز به سازمان جدی چندجانبه ای منطقه ای تبدیل شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری