کد خبر: ۲۲۳۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
پیشنهاد ظریف مبنی بر امضای پیمان عدم تعرض میان کشورهای منطقه مورد استقبال وارد نشد و دلیل آن‌هم دخالت‌های عربستان و اسراییل در منطقه است. اگر این دخالت‌ها نباشد کشورهای منطقه می‌توانند مناقشات خود را حل کنند.
سیدحسین نقوی حسینی نماینده ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با اشاره به اتهام آمریکایی‌ها و سعودی به ایران در حادثه نفت‌کش‌های بندر فجیره، گفت: این‌یک نمایش مضحکی است و هیچ چیزی ثابت نشده است. در شرایط فعلی که یک پرنده پرواز می‌کند تمامی رادارهای آمریکایی آن‌ها را ثبت می‌کند مگر می‌شود که یک اتفاقی در بندر فجیره بیفتد و کسی نداند کی و از کجا زد؟ و به جمهوری اسلامی ایران اتهام وارد کنند بنابراین مشخص است که این اقدام مضحک است.

او ادامه داد: ایران بارها اعلام کرده که اسناد و مدارک و تصاویری که ایران را در حادثه برای چند نفت‌کش در بندر فجیره به عنوان متهم معرفی می کند، را ارائه کنید اما هیچ خبرگزاری و رسانه مذاکره مستندی ارائه نکرده و تنها ادعای عربستان است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آمریکا به‌تبع عربستان ادعا می‌کند که ایران در حادثه برای چند نفت‌کش در بندر فجیره نقش دارد. در حال حاضر اگر یک گلوله شلیک شود همه می‌دانند که منشأ آن کجاست. اما در بندر فجیره چنین اتفاقی می‌افتد و کسی نمی‌داند که از کجا بوده؟!

نقوی همچنین به پیشنهاد ظریف مبنی بر امضای پیمان عدم تعرض میان کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: این پیشنهاد مورد استقبال وارد نشد و دلیل آن‌هم دخالت‌های عربستان و اسراییل در منطقه است. اگر این دخالت‌ها نباشد کشورهای منطقه می‌توانند مناقشات خود را حل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تأکید کرد: دلیل عدم استقبال از پیمان عدم تعرض در میان کشورهای منطقه تنها به دلیل دخالت‌های عربستان و اسراییل در منطقه است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری