کد خبر: ۲۲۳۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی در چند سال گذشته همواره حیاط خلوت جناح خاص سیاسی و اربابان قدرت بوده و به همین دلیل به مجموعه‌ای برای معاملات مدیران صندوق بازنشستگی و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا معروف شده است
از روز انتصاب سیدمیعاد صالحی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور کمتر از 3 ماه می گذرد اما طی همین مدت کوتاه، فشارهای فراوانی بر روی این مدیر جوان وارد شده است.

به گزارش اعتدال به نقل از خیبرآنلاین، سوابق میعاد صالحی و آنچه که از احوال او در دست است، نشان می دهد که می تواند در زمره ی جوانان انقلابی قرار گیرد، اما عده ای با طرح این سوال که چگونه سرکردگان یک دولت پیر و لیبرالی به چنین جوانی اعتماد کرده اند، درصدد تشکیک در روحیات انقلابی او بر آمده اند.

براساس این گزارش، بدون کمترین قضاوتی و صرفا جهت ایجاد مطالبه و محک وی، موضوعی با قابلیت پیگیری توسط صندوق بازنشستگی مطرح می شود تا نحوه ی نتیجه گیری در این موضوع، عیاری برای انقلابیگری مدیرعامل جوان آن باشد.

طبق مستندات به دست آمده، در شرکت انبارهای عمومی گمرک غرب کالاهای متعدد و پراهمیت استراتژیک مفقود شده یا به سرقت رفته اند و از سرنوشت آنها خبری در دست نیست!

از جمله ی این کالاهای باارزش می توان به ناپدیدشدن 2 دستگاه ژنراتور گران قیمت اشاره کرد که با دورزدن تحریم ها برای راه اندازی خطوط فولاد سیرجان اخیر وارد کشور شده بود. ژنراتورهایی که با توجه به کاهش ارزش پولی و افزایش بی رویه قیمت یورو، همینک قیمتی میلیاردی پیدا کرده اند.

اگرچه ظاهرا سرقت یا مفقودشدن کالا در هلدینگ انبارهای عمومی (زیرمجموعه صندوق بازنشستگی) مسبوق به سابقه بوده اما به دلیل وجود رانت‌های سیاسی و انتصابات سفارشی منتسبان امنیتی یک چهره شاخص دولتی که قبلا وزیر بود و اخیرا باز هم مسئولیت مهمی را در دولت عهده دار شده است، مظنونین مورد حمایت قرار می گرفتند و تنها در یک نمونه، گمرک جمهوری اسلامی ایران پس از برخی اتفاقات، مدیرکل گمرک غرب را برکنار کرد ولی صندوق بازنشستگی درخصوص این تخلفات تاکنون سکوت اختیار نموده است.

شنیده‌ها حاکی است باند فعال در شرکت انبارهای عمومی گمرک غرب در اقدامی عجیب، کالاهای وارداتی را با هماهنگی صاحبان کالا بدون طی مقررات گمرکی از انبارها خارج و کالاهای مشابه و مستعمل جایگزین آنها می کنند که با این حساب، به پیکره اقتصاد کشور ضربه می زنند. کالا بدون پرداخت عوارض وارد کشور می شود و چون صاحب کالا بار اصلی را از شرکت خارج کرده، دیگر به دنبال کالای مستعمل جایگزین نخواهد آمد و هزینه انبارداری نیز پرداخت نمی کند.

علاوه بر موضوعات فوق، عزل و نصب های بحث برانگیز در دوران مدیریت قبلی شرکت آتیه صبا از هولدینگ‌های تحت نظر صندوق بازنشستگی که اخیرا به دلیل دریافت حقوق نجومی و سوءمدیریت توسط سید میعاد صالحی برکنار شد، باعث ضررهای جبران ناپذیر به حقوق بازنشستگان و بیت المال شده که نیاز به پیگیری و جبران دارد.

انتصاب "م.ج" به عنوان مدیرعامل انبارهای عمومی یکی از این مصادیق است که تخلفات میلیاردی و انتصابات عشیره‌ای در این هولدینگ در زمان تصدی و حمایت او از متخلفان صورت گرفت. "ح.ا" پس از تخلفات متعدد در شرکت انبارهای گمرک غرب با مشارکت قائم مقام شرکت "ب.ب" که پرونده تخلفاتش در سازمان های نظارتی باز است، نه تنها از طرف مدیرعامل معزول، عزل نشد بلکه با ارتقای جایگاه، به عنوان اصلی ترین معاون هولدینگ انبارهای عمومی (معاونت امور گمرکی) منصوب شد. معترضان به وضع موجود نیز با ارعاب، تطمیع و یا بازنشستگی زودتر از موعد از شرکت حذف شداند.

گزارشات به دست آمده حکایت از آن دارد که اتفاقات و انتصابات از این دست و تخلفات مالی گسترده فراوان در این مجموعه ی بزرگ اقتصادی، منجر به حساس شدن نهادهای نظارتی و امنیتی و پهن کردن چتر بررسی در این هولدینگ شده است.

لازم به ذکر است شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی در چند سال گذشته همواره حیاط خلوت جناح خاص سیاسی و اربابان قدرت بوده و به همین دلیل به مجموعه ای برای معاملات مدیران صندوق بازنشستگی و شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا معروف شده است.

آنچه که در این گزارش آمد، تنها بخشی از همه ی آن چیزی است که طی سال های گذشته و تا یکی دو ماه اخیر اتفاق افتاده است و حالا از سید میعاد صالحی به عنوان مدیر جوانی که خود را در زمره ی جوانان انقلابی و پاکدست می داند، انتظار می رود به این مسائل ورودی انقلابی داشته و ضمن پیگیری حقوق پایمال شده ی بیت المال و نیز، بررسی نحوه ی انتصابات شبکه ی فوق الذکر که همچنان در این شرکت مشغول اقدامات عجیب و ضداقتصاد مقاومتی هستند، نسبت به پاکسازی این هولدینگ از عوامل مذکور اقدام نماید.

درباره موضوعات مذکور مستندات متعددی در دست است که در صورت لزوم، ارائه خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ