کد خبر: ۲۲۳۴۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
در سال پایانی مجلس حتی اگر استیضاح هایی جنبه عملی به خود نمی گیرد به دلیل مسایل تبلیغاتی هم ممکن است مطرح شود؛ چون سال انتخابات است. بنابراین استیضاح هایی که مطرح می شود در نهایت منجر به رای گیری نخواهد شد و اگر به رای گیری هم ختم شود با توجه به جو حاکم، مجلس به آن رای نخواهد داد.
عبدالرضا هاشم زایی نماینده تهران و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با اشاره به طرح استیضاح ها در مجلس، تاکید کرد: از مدتی قبل به دلایلی، استیضاح ها خیلی جدی نیست. حتی استضاح آقای حجتی وزیر جهاد و کشاورزی چندین بار مطرح و منتفی شد. استیضاح وزیر آموزش و پرورش هم به همین شکل منتفی شد. اما طرح استیضاح آقای زنگنه و ظریف شوخی است.

او ادامه داد: در سال پایانی مجلس حتی اگر استیضاح هایی جنبه عملی به خود نمی گیرد به دلیل مسایل تبلیغاتی هم ممکن است مطرح شود؛ چون سال انتخابات است. بنابراین استیضاح هایی که مطرح می شود در نهایت منجر به رای گیری نخواهد شد و اگر به رای گیری هم ختم شود با توجه به جو حاکم، مجلس به آن رای نخواهد داد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: در حال حاضر طرح استیضاح ها در حد یک کار سیاسی و تبلیغاتی است. زمانی هم برای استیضاح وجود ندارد چون تا این اسیتضاح ها اعلام وصول و بعد در کمیسیون ها طرح شود و پروسه آن طی و در صحن مطرح شود، زمان زیادی می برد اما چیزی از عمر مجلس دهم باقی نمانده است. بنابراین چه نمایندگانی که می خواهند کاندیدا شوند و چه کسانیکه نمی خواهند کاندیدا شوند به دنبال استیضاح نمی روند.

هاشم زایی در خصوص استیضاح وزیر صمت، گفت: به صورت کلی عملکرد دولت با مشکلاتی بخصوص در تولید مواجه است و فراتر از عملکرد وزیر دولت مطرح است. چون اکثر واحدها یا مشکل مواد اولیه دارند، یا قطعات ندارند و یا نقدینگی ندارند. نمی خواهم بگویم که این مشکلات به وزیر صمت بر نمی گردد اما با تحریم و مشکلات سیستم بانکی وزیر آن نقش پر رنگی که باید برای عملکرد و حل مسایل وزارت خانه داشته باشد، متاسفانه ندارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری