کد خبر: ۲۲۳۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
تیم ملی کره جنوبی که در سه دیدار تدارکاتی گذشته‌اش مقابل تیم‌های بولیوی، کلمبیا و استرالیا به برتری رسیده ، درحالی مقابل ملی‌پوشان فوتبال ایران قرار گرفت که در پنج بازی اخیرش برابر آنها تنها یک تساوی و چهار شکست داشت. بازیکنان ایران که در نخستین تجربه کار با مارک ویلموتس توانستند به پیروزی پُر گل مقابل سوریه دست پیدا کنند، توانستند نمایش قابل قبول در سئول کره جنوبیداشته باشند.

دو تیم ملی فوتبال کره جنوبی و ایران در دیداری دوستانه در ورزشگاه جام جهانی سئول به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به تساوی ۱-۱ دست یافتند. ملی پوشان ایران در این دیدار بازی بسیار خوبی را به معرض نمایش گذاشتند و همپای میزبان سرخپوش خود، حملات گسترده ای را بر روی دروازه این تیم پدید آوردند.

تیم ملی کره جنوبی

جو هیون وو-هانگ چول-کیم یانگ کون-کیم مین جا-لی یانگ-نا سانگ هو(۷۶- لی سئونگ وو)-نا سانگ هو(۷۶- لی سئونگ وو)-هوانگ اینبوئم-لی جائه سونگ(۶۸- هوانگ هی چان)-سون مین -هوانگ اویج

سرمربی: خورخه گومز بنتو

تیم ملی ایران

علیرضا بیرانوند-محمدحسین کنعانی‌زادگان-مرتضی پورعلی‌گنجی-رامین رضاییان-میلاد محمدی-امید ابراهیمی-احسان حاج‌صفی(۷۹- سعید عزت‌اللهی)-علیرضا جهانبخش(۴۶- احمد نوراللهی)-مهدی ترابی(۶۲- وحید امیری)-مهدی طارمی-کریم انصاری‌فرد(۸۰- علی علیپور)

سرمربی: مارک ویلموتس

شرح بازی در نیمه اول:

در دقایق ابتدایی بازی، میزبان کنترل توپ و میدان را در اختیار گرفته است. تیم ملی با دو تغییر (ترابی و کنعانی زادگان) راهی بازی با کره ای ها شده است.

در دقیقه ۷، ضربه مهاجم کره جنوبی با برخورد به مدافعانِ ایران راهی کرنر می شود.

دقیقه ۱۵، ضربه سر بازیکنان کره را بیرانوند با یک واکنش فوق العاده از زیر طاق دروازه بیرون کشیده و راهی کرنر می کند.

دقیقه ۱۸، همکاری خوب بازیکنان ایران با پاس جهانبخش به طارمی همراه بود که ضربه زمینی و آرام طارمی را دروازه بان کره، درازکش مهار می کند.

دقیقه ۲۰، ضربه زیبا و فنی مهدی ترابی در گوشه سمت چپ محوطه جریمه کره ای ها با اختلاف کمی از کنار تیر عمودی دروازه جو هیون وو عبور می کند.

بازی در این دقایق بیشتر به سود ملی پوشان کشورمان دنبال می شود و شاگردان ویلموتس بازی خوبی را ارائه می کنند.

دقیقه ۲۲، ضربه هوانگ مهاجم شماره ۱۶ کره را بیرانوند با یک سیو دیدنی راهی کرنر می کند. این دومین واکنش فوق العاده بیرانوند در این نیمه به شمار می رود.

دقیقه ۲۵، در یک ضدحمله حرکت پابه توپ علیرضا جهانبخش و در شوت این بازیکن از پشت محوطه جریمه را گلر کره به خوبی دفع می کند. بازی بسیار خوب و سراسر هجومی را از هر دو تیم شاهد هستیم.

دقیقه ۳۰، مهدی طارمی در محوطه جریمه کره ای ها سرنگون می شود و در ادامه ضربه حاج صفی با اختلاف زیادی از کنار دروازه کره ای ها به بیرون می رود.

دقیقه ۳۳، ضربه آرام جهانبخش از پشت محوطه جریمه را هیون وو در اختیار خود می گیرد. ملی پوشان کشورمان بازی هماهنگ و خوبی را از خود به معرض نمایش گذاشته اند.

دقیقه ۳۷، همکاری خوب طارمی و انصاری فرد به شماره ۱۰ تیم ایران می رسد که ضربه انصاری فرد درست در مرکز دروازه کره ای ها به هیون وو می رسد.

دقیقه ۳۸، حرکت خطرناک کره ای ها از سمت چپ و ارسال هانگ چول را بیرانوند به خوبی جمع می کند.

دقیقه ۴۱، ضربه زمینی و خوب سون هیونگ مین از پشت محوطه جریمه را بیرانوند به خوبی راهی کرنر می کند.

دقیقه ۴۴، حرکت لی یانگ از سمت راست محوطه جریمه ایران با ضربه سانگ هو همراه بود که شوت این بازیکن به تیرک دروازه ایران برخورد کرد تا بهترین بخت این بازی توسط میزبان از دست برود.

نیمه اول این دیدار با سوتِ ریوجی ساتو با تساوی بدون گل به پایان می رسد.

شرح بازی در نیمه دوم:

در نیمه دوم احمد نوراللهی به جای جهانبخش وارد ترکیب ایران می شود. به مانند دقایق ابتدایی نیمه اول، این نیمه نیز کنترل توپ و میدان در اختیار سرخپوشان کره ای است.

دقیقه ۴۸، ضربه احسان حاج صفی با برخورد به مدافع کره ای راهی کرنر می شود.

دقیقه ۵۵، ضربه زیبای احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه به تیرک دروازه کره ای ها برخورد کرد تا دو تیم در زدن توپ های خود به تیرک نیز مساوی شوند.

دقیقه ۵۷، از روی اشتباه واضح مدافعین ایران، کره جنوبی با اوی جو هوانگ به گل می رسد.

دقیقه ۵۹، ضربه سون هیونگ مین را علیرضا بیرانوند در دو مرحله در اختیار خود می گیرد.

دقیقه ۶۱، ترابی جای خود را به وحید امیری می دهد. بازیکنانِ ایران در صدد جبران گل خورده هستند

دقیقه ۶۲، ایران با گل به خودی کیم یونگ وون به گل تساوی خود در این دیدار دست می یابد. بازیکنان ایران خیلی زود نتیجه را جبران می کنند.

تا دقیقه ۷۰، دو تیم با تساوی ۱-۱ به کار خود ادامه می دهند.

دقیقه ۸۰، علی علیپور به جای کریم انصاری فرد وارد زمین می شود. در این دقایق از سرعت حملات و بازی جذاب آن ها تا حدی کاسته شده است.

داور ژاپنی، چهار دقیقه وقت اضافه اعلام می کند.

دقیقه ۹۲، ضربه زیبای سون هیونگ مین را بار دیگر علیرضا بیرانوند به خوبی مهار می کند تا دو تیم هچنان با تساوی ۱-۱ به کار خود ادامه دهند.

پایان بازی و تساوی ۱-۱ دو تیم کره جنوبی و ایران.

شرح گل

کره جنوبی ۱ – ایران صفر (دقیقه ۵۸: هوانگ اوی‌جو): پاس بلند از زمین کره جنوبی با ناهماهنگی میلاد محمدی و مرتضی پورعلی‌گنجی فرصت گلزنی را در اختیار هوانگ اوی‌جو قرار داد تا این بازیکن بعد از تک به تک شدن با بیرانوند، با ضربه چیپ زیبا دروازه ایران را باز کند.

 کره جنوبی ۱ – ایران ۱ (دقیقه ۶۲: گل به خودی کیم یونگ‌وون):ارسال رامین رضاییان از روی کرنر سمت راست زمین روی خروج ناقص هیون وو، بعد از برخورد به بدن مرتضی پورعلی‌گنجی و پای کیم یونگ‌وون وارد دروازه کره جنوبی شد تا گل تساوی ایران خیلی زود به ثمر برسد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ