کد خبر: ۲۲۳۴۱۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳
استیضاح چند وزیر در حال حاضر مطرح است چون به واقع دولت ناکارآمد است. در حوزه اقتصاد به شدت گرفتاری و مشکل داریم. در خصوص کنترل بازار خودرو، عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت قابل قبول نبوده است. اگر نمی توانیم بازار خودرو را کنترل، مدیریت و نظارت کنیم آن را ببندیم. چرا با افزایش نرخ ارز پراید به 50 میلیون تومان می رسد؟ آنچه ما در حوزه خودرو سازی دیدیم قابل قبول نیست. اگر آقایان بگذارند احتمال استیضاح وزیر صمت وجود دارد.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به زمان اندک باقی مانده از عمر مجلس دهم، تاکید کرد: اگر یک روز هم به پایان عمر مجلس باقیمانده باشد و وزیری ناکارآمد باشد باید استیضاح شود.

یحیی کمالی پور نماینده جیرفت و نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اعتدال با اشاره به طرح استیضاح وزرا در مجلس، گفت: خاطره خوشی از روند نظارتی مجلس تا الان شاهد نبودیم اگر امروز جمعی از نمایندگان مردم به این نتیجه رسیدند که  به هر علتی وزیری باید مورد استیضاح قرار بگیرد به نظر می رسد لابی کردن و جلسه با وزیر باید از دستور کار خارج شود. مجلس در بعد نظارتی و دولت در حوزه اجرایی مشکل دارد.

وی با بیان اینکه هیچ استیضاحی را امضا نمی کند، دلیل آن را تشریح کرد و ادامه داد: من زیر هیچ استیضاحی را امضا نمی کنم چون در نهایت می بینم که فقط من تنها مانده ام و سایر نمایندگان امضایشان را پس گرفته اند. بنا به هر علتی که نمایندگان امضای خود را از پای استیضاح ها پس می گیرند، پسندیده نیست.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر که قرار بود بدون استیضاح مشکل حل شود نمایندگان می توانستند با وزیر و معاونین جلسه برگزار و مشکل را بر طرف کنند تا کار به استیضاح کشیده نشود. اما زمانیکه اسیضاح کردند شان مجلس این است که نمایندگان پای استیضاحشان بایستند.

کمالی پور گفت: استیضاح چند وزیر در حال حاضر مطرح است چون به واقع دولت ناکارآمد است. در حوزه اقتصاد به شدت گرفتاری و مشکل داریم و در خصوص معیشت مردم نتوانسته ایم کاری انجام دهیم.

او با انتقاد از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص کنترل بازار خودرو، تصریح کرد: اگر نمی توانیم بازار خودرو را کنترل، مدیریت و نظارت کنیم آن را ببندیم. چرا با افزایش نرخ ارز پراید به 50 میلیون تومان می رسد؟ آنچه ما در حوزه خودرو سازی دیدیم قابل قبول نیست. اگر آقایان بگذارند احتمال استیضاح وزیر صمت وجود دارد.

کمالی پور در پرسشی که به ممانعت هیات رئیسه برای در دستور کار قرار گرفتن استیضاح ها اشاره داشت، گفت: هیات رئیسه نمی تواند از سوی نمایندگان تصمیم بگیرد و اگر این کار را انجام دهد به مردم جفا کرده است. زمانیکه وزیری ناکارآمد هیات رئیسه حق ندارد جلوی استیضاح او را بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با اشاره به زمان اندک باقی مانده از عمر مجلس دهم، تاکید کرد: اگر یک روز هم به پایان عمر مجلس باقیمانده باشد و وزیری ناکارآمد باشد باید استیضاح شود.

او با اشاره به امکان از حد نصاب افتادن کابینه و نیاز به رای اعتماد مجدد در صورت استیضاح دو وزیر دیگر دولت ، گفت: زیباترین وجه این است است که دولت یک بار دیگر در معرض آرای نمایندگان قرار گیرد.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
0
0
استیضاح وزرا به چه درد مردم میخوره برادر؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!! اخه تا کی این بی نظمی ها و ریخت و پاش ها و حقه بازی ها رو تحمل کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تا کی ؟ لااقل برید کنار بذارید جوونای دلسو زبیان سرکار
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری