کد خبر: ۲۲۳۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
ارزش دو ستاره پرتغالی و برزیلی بر اساس آمار ترانفسرمارکت و CIES به اندازه قابل توجهی پایین آمد.
ارزش دو ستاره پرتغالی و برزیلی بر اساس آمار ترانفسرمارکت و CIES به اندازه قابل توجهی پایین آمد.

به گزارش اعتدال و به نقل از آس، کریستیانو رونالدو تابستان گذشته رئال مادرید را به مقصد تورین ترک کرد و توانست با یوونتوس فاتح سری A ایتالیا شود. با این حال بر اساس اعلام ترانسفرمارکت ارزش ستاره پرتغالی ۱۰ میلیون یورو کاهش یافت و ۹۰ میلیون یورو شد. رونالدو تنها یک بار پیش از این ارزش کمتری داشت. زمانی که به مادرید پیوست ۷۰ میلیون یورو ارزش داشت اما تیم اسپانیایی با قرارداری به ارزش ۹۶ میلیون یورو ستاره پرتغالی را خرید. از زمان حضور رونالدو در پایتخت مادرید ارزشش از سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ به ۱۲۰ میلیون یورو افزایش یافت. او توانست در این مدت عناوین فردی و گروهی زیادی به دست آورد.

رونالدو با وجود اینکه در سری A توانست قهرمان شود و ۲۸ گل در ۴۳ بازی به ثمر برساند و ۱۳ پاس گل دهد ارزشش پایین آمد. حذف یوونتوس برابر آژاکس در مرحله یک چهارم نهایی روی این موضوع تاثیر گذار بود. با وجود این اتفاق رونالدو با ارزش ترین بازیکن ایتالیا است. او بالاتر از پائولو دیبالا (۸۵ میلیون یورو) و خالیدو کولیبالی (۸۰ میلیون یورو) قرار دارد.

بر اساس آمار ترانسفرمارکت رونالدو نهمین بازیکن ارزشمند جهان است. او در کنار بازیکنانی همچون پل پوگبا، سائول نیگس و کلای هاورتز قرار دارد. کیلیان امباپه با اختلاف زیادی (۲۰۰ میلیون یورو) در صدر فهرست قرار دارد. نیمار با ۱۸۰ میلیون یورو و لیونل مسی با ۱۶۰ میلیون یورو در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند. رونالدو همچنین با فینالیست‌های لیگ قهرمانان یعنی محمد صلاح و هری کین (۱۵۰ میلیون یورو) فاصله دارد.

سایت مارکا در یک گزارش به پایین آمدن ارزش نیمار اشاره کرد. با وجود اینکه ارزش مهاجم برزیلی در ترانسفرماکرت ۱۸۰ میلیون یورو است اما بر اساس آمار CIES (مرکز بین المللی مطالعات ورزشی) ارزشش نزدیک به ۱۰۰ میلیون یورو کاهش یافته است. مشاجره با هم تیمی‌ها، آسیب دیدگی‌های پیاپی (او اخیراً کوپا آمه ریکا را به دلیل مصدومیت از دست داد) و متهم شدن به تجاوز جنسی باعث شده است این اتفاق رخ دهد.

اسپانسرهایش با او قطع همکاری کردند (مسترکارت) و دیگران منتظر خبر قطعی در رابطه با رسوایی اخیر هستند تا تصمیم نهایی خود را بگیرند (نایک و رد بول).

در فرانسه و پاری سن ژرمن نگران وضعیت زندگی شخصی ستاره برزیلی هستند. او که گران‌ترین انتقال تاریخ را با قراردادی به ارزش ۲۲۲ میلیون یورو به خود اختصاص داده است تنها در ۵۱.۸ درصد بازی‌های پاری سن ژرمن حضور داشته است. اگر این مدت زمان با لیونل مسی و رونالدو مقایسه شود نبود مهاجم برزیلی کاملاً آشکار می‌شود. مسی در ۸۷ درصد بازی‌ها و رونالدو در ۷۷ درصد دیدارها حضور داشت.

بر اساس آمار CIES ارزش این بازیکن در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی از ۲۱۳ میلیون یورو به ۱۲۰ تا ۱۵۰ میلیون یورو در ماه ژوئن کاهش یافته است. نیمار که در کوپا آمه ریکا حضور ندارد و ممکن است در میان ۵۰ نامزد توپ طلا نباشد ارزشش کمتر هم خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
عکس خبری