کد خبر: ۲۲۳۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با اعتدال:
اگر پیمان عدم تعرض محقق شود یک کمربندی امنیتی را در مقابل کشورهایی که می خواهند نا امنی در کشورهای خلیج فارس و خاورمیانه رقم بزنند، ایجاد می کند.
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکیدکرد: اگر پیمان عدم تعرض محقق شود یک کمربندی امنیتی را در مقابل کشورهایی که می خواهند نا امنی در کشورهای خلیج فارس و خاورمیانه رقم بزنند، ایجاد می کند.

علیرضا رحیمی نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال با اشاره به پیشنهاد ظریف مبنی بر امضای پیمان منطقه ای عدم تعرض، گفت: جای تاسف است که برخی از کشورها آنقدر منطقه را نا امن کرده اند و زمینه ها امنیت را به صورت اساسی از بین می برند که کشورهای همسایه مبادرت به عهدنامه عدم تجاوز را کنند.

او ادامه داد: اقدام آقای ظریف و پیشنهاد ایشان هوشمندانه بود. ایران نقش قابل توجهی در امنیت منطقه دارد و الویت ما در مناسبات اقتصادی و دفاعی همسایگان هستند تا کشورهای دیگر. لذا امضای این پیمان با همسایگان یک قدم رو به جلو هم در حوزه دفاعی و هم در حوزه امنیتی خواهد بود. 

این عضو هیات رئیسه مجلس در خصوص پیش بینی اش از امضای پیمان منطقه ای عدم تعرض؛ تاکیدکرد: امضای این پیمان بستگی به استقبال کشورها دارد همچنین باید دید که این پیمان تا چه حد به صورت جامع محقق می شود. قاعدتا جامعیت این اقدام اگر محقق شود یک کمربندی امنیتی را در مقابل کشورهایی که می خواهند نا امنی در کشورهای خلیج فارس و خاورمیانه رقم بزنند، ایجاد می کند.

رحیمی گفت: کشورهای منطقه باید از امضای پیمان عدم تعرض استقبال کنند مگر اینکه مناسبات خصمانه ای را در پیش داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
اخبار داغ